Festiwal bramek i zwycięstwo Sampdorii. Świetny występ Linettego

Sampdoria Genua wygrała z US Sassuolo 5:3 (3:1) w wyjazdowym meczu 29. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla gości zdobył Karol Linetty. Polak popisał się również asystą.

Żadna z drużyn w poprzednim starciu nie wygrała. Piłkarze Sassuolo zremisowali 1:1 z SSC Napoli, co dla podopiecznych Roberto De Zerbiego było niezłym wynikiem. Sampdoria przegrała za to 1:2 z Atalantą Bergamo.

Sobotnie starcie rozpoczęło się ciekawie. Pierwsi sytuację podbramkową mieli gospodarze. Federico Di Francesco oddał precyzyjny strzał w lewy dolny róg, lecz nie sprawił on większych problemów Emilowi Audero. Swojej szansy nie wykorzystał też Omar Colley. Piłkarz Sampdorii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował ponad poprzeczką.

Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w 15. minucie. Fabio Quagliarella zagrał wzdłuż bramki i akcję wykończył Gregoire Defrel. W 36. minucie odważnym strzałem zza pola karnego podwyższył asystujący przy poprzedniej bramce Quagliarella. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później po szybkiej akcji prawym skrzydłem Pol Lirola perfekcyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie nadbiegał Jeremie Boga. Obrońcy Sampdorii byli wyraźnie spóźnieni, co pozwoliło reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej spokojnie oddać celny strzał. Na listę strzelców wpisał się także Linetty, który pewnym uderzeniem w lewy dolny róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Temperatura po przerwie nie opadła. Piłkarza Sampdorii już w pierwszej minucie po powrocie z szatni mogli cieszyć się z kolejnego trafienia, tym razem Dennisa Praeta. Gospodarze jednak nie odpuścili. W 63. minucie drugą bramkę w efektowny sposób zdobył Alfred Duncan nie dając szans Aduero. Kolejny gol dla Sampdorii padł w 72. minucie. Swój udział miał w nim Linetty. Polak w sobotnim starciu wyrównał swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu, czyli trzy gole i trzy asysty. Ostatnie trafienie tego meczu kibice mogli obserwować w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Jego zdobywcą był Khouma Babacar, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Pełne 90 minut na boisku spędził Bartosz Bereszyński.

US Sassuolo - Sampdoria Genua 3:5 (1:3)

Bramki: Boga 38, Duncan 63, Babacar 90+2 - Defrel 15, Quagliarella 36, Linety 39, Praet 46, Gabbiadini 72

Sassuolo: Andrea Consigli - Merih Demiral, Gianmarco Ferrari, Federico Peluso - Pol Lirola, Stefano Sensi, Alfred Duncan, Federico Di Francesco (46' Khouma Babacar) - Domenico Berardi, Filip Djuricic (46' Manuel Locatelli), Jeremie Boga

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Joachim Andersen, Omar Colley, Nicola Murru - Dennis Praet, Albin Ekdal (87' Ronaldo Vieira), Karol Linetty - Gregoire Defrel (67' Jakub Jankto) - Manolo Gabbiadini, Fabio Quagliarella (84' Marco Sau)

Żółte kartki: Ducan - Gabbiadini