Kot czwarty w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Maciej Kot zajął czwarte miejsce w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężył Austriak Stefan Huber.

Do finału awansowało pięciu z 11 startujących Polaków. Zdyskwalifikowany z powodu zbyt długich nart został drugi po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł. Podobny los spotkał Kacpra Stosela.

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Kot, który w pierwszej serii uzyskał 124 m i był 11. W drugiej próbie doleciał jednak do 137. metra i z łączną notą 235,9 pkt znalazł się tuż za podium, do którego zabrakło mu 0,1 pkt.

Wygrał Huber, drugie miejsce zajął Słoweniec Bor Pavlovcic, a trzeci był Niemiec Felix Hoffmann. Na Wielkiej Krokwi wystartowało 65 zawodników z 16 państw.

Mimo nieobecności w Zakopanem w klasyfikacji generalnej cyklu nadal prowadzi Austriak Clemens Aigner - 977 pkt, przed Norwegami Mariusem Lindvikiem - 863 i Robinem Pedersenem - 754. Zniszczoł, najlepszy z Polaków, jest siódmy - 595 pkt.

W sobotę temperatura wahała się w okolicy 4-5 stopni powyżej zera, skoczkom jednak dokuczał zmienny wiatr. Prognozy na niedzielę są podobne, a początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 12.