Udana pogoń i zwycięstwo Manchesteru City w Pucharze Anglii

Piłkarze Manchesteru City odrobili dwie bramki straty i po wyjazdowym zwycięstwie nad pierwszoligową Swansea 3:2 awansowali do półfinału Pucharu Anglii.

Prowadzący w Premier League zawodnicy trenera Josepa Guardioli, którzy we wtorek awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w Walii po pół godzinie gry przegrywali 0:2. Taki wynik utrzymał się do 69. minuty, kiedy kontaktowego gola dla gości uzyskał Portugalczyk Bernardo Silva.

W 77. minucie przed szansą wyrównania stanął Sergio Aguero. Argentyńczyk strzelił z rzutu karnego - podyktowanego w kontrowersyjnych okolicznościach i w opinii wielu obserwatorów niesłusznie - w słupek, ale na jego szczęście piłka odbiła się następnie od pleców szwedzkiego bramkarza "Łabędzi" Kristoffera Nordfeldta i znalazła się w siatce.

Dziesięć minut później Aguero już stanął na wysokości zadania i po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Silvy sprytnym strzałem głową zapewnił wygraną faworytów.

- Czasami w futbolu takie powroty się zdarzają. O pierwszej połowie musimy zapomnieć. Najważniejsze, że awansowaliśmy - podkreślił argentyński snajper, który pojawił się na boisku w 64. minucie.

Wcześniej do półfinałów, które odbędą się 6 i 7 kwietnia na londyńskim Wembley, awansował inny przedstawiciel ekstraklasy - Watford, który pokonał Crystal Palace 2:1.

W sobotę wieczorem w trzecim ćwierćfinale Wolverhampton podejmie Manchester United, a w niedzielę grający na zapleczu Premier League Milwall zagra z Brightonem.