Alpejski PŚ: Noel wygrał ostatnie zawody w sezonie

PAP

Francuz Clement Noel wygrał w Soldeu slalom, ostatnie w tym sezonie zawody alpejskiego Pucharu Świata. Drugi był Austriak Manuel Feller, a trzeci - Szwajcar Daniel Yule. Dopiero 14. miejsce zajął zdobywca Kryształowej Kuli Austriak Marcel Hirscher.

Noel, który prowadził też na półmetku, był ostatecznie szybszy od dziewiątego po pierwszym przejeździe Fellera o 0,18 s. Yule miał już 0,83 straty.

Niespodziewanie słabo spisał się w niedzielę Hirscher, który nie tylko triumfował w klasyfikacji generalnej PŚ po raz ósmy z rzędu, ale wcześniej zapewnił sobie też małe Kryształowe Kule za slalom i slalom gigant.

Na siódmym miejscu uplasował się w Andorze Niemiec Felix Neureuther. Jak zapowiedział w sobotę pięciokrotny medalista mistrzostw świata i zwycięzca 13 zawodów PŚ, który za dziewięć dni skończy 35 lat, był to jego ostatni start w karierze.