Pierwsza porażka Juventusu w lidze! Wściekli kibice Genoi chcieli zwrotu za bilety

Opromieniony awansem do ćwierćfinału Champions League Juventus nie popisał się w Serie A. Stara Dama uległa Genoi 0:2, a w spotkanie nie zagrało kilku kluczowych zawodników lidera, na co wściekli byli kibice gospodarzy.

Cristiano Ronaldo dał prawdziwy popis w środku tygodnia, swoim hat-trickiem zapewniając Juventusowi odrobienie strat z Atletico w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Stara Dama wyrosła tym samym na jednego z faworytów do końcowego triumfu w elitarnych rozgrywkach.

W lidze przewaga Juve nad drugim Napoli sięgała aż 18 punktów, trener Massimiliano Allegri dał więc odpocząć swojej największej gwieździe. Ronaldo nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Genoą CFC, a w bramce zabrakło Wojciecha Szczęsnego.

- Cristiano musi odpocząć - mówił przed spotkaniem Allegri.

Wściekli na ten manewr byli kibice gospodarzy, dla których przyjazd jednego z najlepszych piłkarzy świata miał być główną atrakcją wczesnego popołudnia. "Corriere della Sera" doniosła, że część fanów domagała się wręcz zwrotu za bilety, gdy dowiedziała się o absencji CR7.

Ci, którzy przyszli na stadion mogli jednak obejrzeć pierwszą porażkę Juventusu na krajowym podwórku w tym sezonie. Zmęczona bojem w Champions League Stara Dama nie była sobą i sensacyjnie poległa 0:2, nie oddając ani jednego celnego strzału na bramkę Andreia Radu.

Gospodarze wykorzystali słabszy dzień mistrza Włoch i zrobili swoje w drugiej połowie. Jednym z katów Juventusu okazał się jego były zawodnik, a więc Stefano Sturaro. Pomocnik otworzył wynik w 72. minucie, a dziesięć minut później ustalił go doświadczony Goran Pandev.

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

Genoa - Juventus 2:0 (0:0)
Bramki: Sturaro 72, Pandev 81

Genoa: Radu - Pereira, Romero, Zukanović, Criscito - Lerager, Rolon, Radovanović (Veloso 75') - Lazović (Sturaro 70'), Sanabria (Pandev 60'), Kouame

Juventus: Perin - Caceres, Bonucci, Rugani - Cancelo (Bernardeschi 60'), Can, Pjanić, Bentancur (Spinazzola 77'), Alex Sandro - Dybala, Mandzukic (Kean 73')

Żółte kartki: Romero, Pandev - Alex Sandro, Caceres, Can