Zespół Sordyla i Olivy z Pucharem Turcji

Fenerbahce Stambuł wygrało z Galatasaray 3:2 w finale rozgrywek Kupa Voley. Puchar Turcji wpadł więc w ręce Mariusza Sordyla, który od listopada 2018 roku jest szkoleniowcem Fenerbahce. Duży wkład w zdobycie trofeum miał też przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva.

Fenerbahce wywalczyło awans do meczu finałowego Kupa Voley, triumfując w sobotnim półfinale 3:1 nad Halkbankiem Ankara. Każdy set przeciwko ekipie ze stolicy był bardzo zacięty, ale ostatecznie to ekipa Mariusza Sordyla znalazła się w decydującym boju. W finale drużynę polskiego trenera czekało derbowe starcie z Galatasaray.

Dwa pierwsze sety przebiegły po myśli Fenerbahce, które prowadziło 2:0 i miało rywala na widelcu. Siatkarze "Galaty" podnieśli się jednak z kolan i wygrali trzecią partię do 20, przedłużając nadzieje na sukces. Czwarta odsłona przebiegała pod dyktando zespołu polskiego szkoleniowca, ale końcówka była niezwykle wyrównana. W niej szalę na swoją korzyść przechylili zawodnicy Galatasaray, doprowadzając do tie-breaka. Tam wątpliwości już jednak nie było i trofeum powędrowało do Fenerbahce.

Siatkarzem ekipy ze Stambułu jest Salvador Hidalgo Oliva, który w styczniu przeniósł się do największego tureckiego miasta z Jastrzębia-Zdroju. Przyjmujący miał bardzo duży wkład w odniesienie sukcesu w postaci pucharowego triumfu i został wybrany MVP spotkania finałowego.

Fenerbahce - Galatasaray 3:2 (25:20, 25:18, 20:25, 22:25, 15:12)