Glik: Atmosferę w reprezentacji budują wyniki

Piłka nożna

Reprezentacja Polski już w tym tygodniu rozpoczyna batalię o mistrzostwa Europy 2020. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie w Wiedniu reprezentacja Austrii. Na jednej z przedmeczowych konferencji prasowej udział wziął Kamil Glik, który odpowiedział na kilka pytań.

Jedno z pytań na jakie odpowiedział Glik w spotkaniu z dziennikarzami, to atmosfera jaka panuje w reprezentacji i czy jest możliwe, aby kadra Jerzego Brzęczka nawiązała do wyników zespołu Adama Nawałki w eliminacjach do Euro 2016.

 

- Na pewno tak, bez dwóch zdań. Myślę, że ta grupa zawodników, która jest na zgrupowaniu ma predyspozycje, żeby na te mistrzostwa Europy pojechać. Trzeba jednak powiedzieć, że atmosferę i wszystko co dzieje się wokół reprezentacji budują wyniki. Jeśli one będą, to na pewno nam wszystkim będzie o wiele łatwiej - powiedział Glik.

 

Dla byłego kapitana Torino obecny sezon nie należy do najlepszych. Jego AS Monaco wciąż nie może być pewne utrzymania się w Ligue 1, natomiast sam zainteresowany wielokrotnie był krytykowany za swoje występy. W jakiej formie znajduje się teraz doświadczony defensor?

 

- Czuję się na pewno lepiej. Rzeczywiście ten sezon nie jest łatwy dla mnie i całego Monaco, wiele się wydarzyło w tych ostatnich miesiącach jeśli chodzi o klub. Gram jednak w wielkim francuskim klubie, jestem z tego oczywiście dumny i staram się robić wszystko, aby te wyniki były takie do jakich Monaco wszystkich przyzwyczaiło, czyli grać o najwyższe cele w lidze francuskiej i grać w europejskich pucharach. Ten sezon jest nie najłatwiejszy, przejściowy, ale jestem pewien, że Monaco powoli wraca na to miejsce, do którego wszyscy przywykli - zaznaczył.

 

W czwartek Biało-Czerwoni zagrają pierwszy mecz w eliminacjach do Euro. W Wiedniu rywalem będzie Austria. Co może okazać się kluczowe w tej rywalizacji?

 

- Trener powiedział, że na pewno sfera mentalna. Widziałem też trochę skrótów różnych meczów Austriaków i jest to drużyna bardzo solidna, bardzo solidna pod względem fizycznym. Idą bardzo mocno na wszystkie piłki. Myślę więc, że ta sfera mentalna i fizyczna będą dla nas kluczowe - rzekł Glik.

 

WYNIKI I TERMINARZ EL. EURO 2020

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze