El. piłkarskich ME kobiet. Trener Polek: Niepokoi mnie zachowanie dziewczyn

Piłka nożna
El. piłkarskich ME kobiet. Trener Polek: Niepokoi mnie zachowanie dziewczyn
fot. Cyfrasport

Przygotowująca się do eliminacji mistrzostw Europy 2021 polskie piłkarki nożne zagrają towarzysko z Włochami (Lublin, 5 kwietnia) i Finlandią (Helsinki, 9). „Mam pierwszą jedenastkę, cały czas jednak szukam gabinetu cieni” – powiedział trener Polek Miłosz Stępiński

Biało-czerwone w marcu wystąpiły w turnieju Algarve Cup w Portugalii, gdzie pokonały Hiszpanię 3:0, mistrza Europy Holandię 1:0, a w finale uległy Norwegii 0:3. Z Hiszpankami będą rywalizowały w grupie eliminacji ME.

 

„Niepokoi mnie, jak dziewczyny postrzegają po tym turnieju kadrę. Troszeczkę uwierzyły, że wygrywając z Hiszpanią i Holandią coś osiągnęły. A my nie osiągnęliśmy jeszcze nic. 3 września mamy wygrać w Czechach mecz eliminacji. To jest teraz najważniejsze” – ocenił selekcjoner.

 

W czerwcu jego zespół zagra jeszcze w krajowym składzie sparing ze Słowacją.

 

„Dlatego te dwa najbliższe spotkania to taki nasz ostatni sprawdzian przed startem eliminacji. Chciałbym w Lublinie zagrać przy 20 tysiącach kibiców na stadionie i kolejnych pięciu tysiącach – na zewnątrz” – śmiał się trener.

 

Podkreślił, że w starciach z mocnymi rywalami jego drużyna wciąż woli się bronić, kontratakować, a mniej kreuje wydarzenia na boisku.

„Ciągle mamy nad czym pracować i stale… nie mamy na to czasu. Przygotowujemy zawodniczkom +zadania domowe+, ostatnio dostały profile indywidualno-taktyczne do realizacji” – stwierdził Stępiński.

 

W eliminacjach do tegorocznych MŚ biało-czerwone zajęły trzecie miejsce w grupie za Szkocją i Szwajcarią i nie awansowały do finałów we Francji.

 

W eliminacjach ME wystąpi 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Tytułu bronić będą Holenderki.

 

Polska w grupie D zagra z Hiszpanią, Czechami, Azerbejdżanem i Mołdawią. Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. Pozostałe sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie „przepustki” do mistrzostw Europy. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz Anglia.

 

Terminarz reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2021:

 

3 września 2019 Czechy – Polska
12 listopada 2019 Polska – Hiszpania
7 marca 2020 Polska – Mołdawia
11 marca 2020 Azerbejdżan – Polska
10 kwietnia 2020 Polska – Azerbejdżan
14 kwietnia 2020 Mołdawia – Polska
9 czerwca 2020 Hiszpania – Polska
22 września 2020 Polska – Czechy

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie