Prezes Orła przed meczem Północ - Południe: Myślę, że Łódź zasłużyła na to wydarzenie

Żużel

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do oficjalnej inauguracji sezonu żużlowego w Polsce. W Łodzi na stadionie pierwszoligowego Orła dojdzie do towarzyskiej konfrontacji Północ - Południe. Nie zabraknie w niej czołowych zawodników Nice 1 ligi. Na kilka dni przed tym wydarzeniem odbyła się konferencja prasowa.

Na konferencji byli obecni m.in. prezes łódzkiego Orła Witold Skrzydlewski oraz wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Zbigniew Fiałkowski.

 

- Mecz Północ - Południe otwiera sezon żużlowy w 2019 roku. Chcielibyśmy, żeby reaktywacja tych zawodów po kilkunastu latach przerwy wróciła na stałe do kalendarza żużlowego. Zobaczymy jak ten mecz zostanie odebrany przez kibiców. Warto zaznaczyć, że część uzyskanych środków z tego spotkania zostanie przeznaczona na rzecz fundacji Polskiego Związku Motorowego, która z kolei przeznacza pieniądze dla zawodników sportu żużlowego - zaznaczył Fiałkowski.

 

Pierwsza oficjalna impreza żużlowa w tym roku w naszym kraju odbędzie się na niedawno wybudowanym stadionie w Łodzi, którego gospodarzem jest występujący na zapleczu PGE Ekstraligi Orzeł.

 

- Cieszę się, że mamy szansę zorganizować taką imprezę na rozpoczęcie sezonu. Myślę, że Łódź zasłużyła na to, żeby takie zawody się tu odbywały. Prezes Fijałkowski powiedział wszystko, poza jedną rzeczą - kto ma wygrać? To jest ważne. Chcielibyśmy rozgrywać zawody przy pełnych trybunach i mam nadzieję, że nasz trener zrobi wszystko, żebyśmy wygrali. Najważniejsze, żeby to widowisko było szczęśliwe i bezpieczne. To mecz na tydzień przed inauguracją ligi i dla kibiców to jest wielki dodatek - powiedział Skrzydlewski.

 

Na torze w Łodzi pojawią się reprezentanci wszystkich drużyn Nice 1. LŻ, podzieleni według klucza geograficznego.

 

Na trenera drużyny Północy nominowany został Lech Kędziora. W jego zespole wystąpią żużlowcy z Wybrzeża Gdańsk, Orła Łódź, Lokomotivu Daugavpils i Startu Gniezno. Rolę trenera drużyny Południa będzie pełnił Piotr Żyto. W skład jego teamu kwalifikują się zawodnicy z Unii Tarnów, TŻ Ostrovii Ostrów i ROW-u Rybnik.

 

Drużyna Północy:

 

Rafał Okoniewski
Hans Andersen
Dawid Wawrzyniak
Krystian Pieszczek
Karol Żupiński
Timo Lahti
Adrian Gała

 

Rezerwowi: Tobiasz Musielak, Piotr Pióro

 

Drużyna Południa:

 

Kacper Woryna
Troy Batchelor
Robert Chmiel
Peter Ljung
Mateusz Cierniak
Grzegorz Walasek
Tomasz Gapiński

 

Rezerwowi: Daniel Kaczmarek, Dawid Rempała

 

Wypowiedzi z konferencji prasowej w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu Północ - Południe w niedzielę o godz. 14:45 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze