W niedzielę wielki mecz. Północ - Południe może się stać tradycją

Żużel

Niedzielny mecz drużyn Północy i Południa ma być przedsmakiem emocji czekających kibiców w nowym sezonie żużlowej 1. ligi. Miejscem rywalizacji czołowych zawodników zaplecza ekstraligi będzie Moto Arena w Łodzi. Spotkanie z udziałem reprezentantów wszystkich klubów 1. ligi zostanie rozegrane tydzień przed inauguracją rozgrywek na zapleczu ekstraligi. - Chcielibyśmy, by ten mecz stał się tradycją - mówi Zbigniew Fijałkowski, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

- Meczem Północ kontra Południe otworzymy oficjalnie sezon 2019. Zawody zostaną reaktywowane po kilkunastu latach i chcielibyśmy, żeby już na stałe wpisały się w kalendarz sportu żużlowego. Najlepiej, żeby już zawsze odbywały się one w Łodzi na rozpoczęcie każdego sezonu – podkreślił Fijałkowski.

 

W niedzielnym starciu wezmą udział żużlowcy pierwszoligowych klubów podzielonych według klucza geograficznego. W zespole Północy, który poprowadzi trener Orła Łódź Lech Kędziora znaleźli się: Rafał Okoniewski, Hans Andersen i Dawid Wawrzyniak (Orzeł), Krystian Pieszczek i Karol Żupiński (Wybrzeże Gdańsk), Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils) oraz Adrian Gała (Start Gniezno). Z kolei w ekipie Południa dowodzonej przez trenera Piotra Żyto pojadą: Peter Ljung i Mateusz Cierniak (Unia Tarnów), Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński (TŻ Ostrovia Ostrów), Troy Batchelor, Robert Chmiel i Kacper Woryna (ROW Rybnik).

 

- Emocji nie zabraknie już na początku sezonu. Oba składy są bardzo mocne. Zespół z Południa poprowadzi mój kolega z toru Piotr Żyto, szkoleniowiec ROW Rybnik, który ma aspiracje awansu do ekstraligi. Zapowiada się więc też pojedynek trenerów. W moim składzie, oprócz Krystiana Pieszczka, mam zawodników, z którymi miałem już okazję pracować. W parach ustawiłem swoich ulubieńców, a z tego co wiem Piotrek wystawił pary klubowe – przyznał trener Kędziora.

 

Spotkanie będzie miało formułę meczu ligowego. Miejscem zmagań żużlowców będzie nowa Moto Arena w Łodzi, na której swoje mecze w nadchodzącym sezonie będzie rozgrywał Orzeł. Zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 14.45. 

 

Transmisja meczu Północ - Południe w niedzielę o godz. 14:45 w Polsacie Sport.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie