MŚ w łyżwiarstwie figurowym: 11. miejsce polskiej pary tanecznej, triumf Francuzów

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie figurowym: 11. miejsce polskiej pary tanecznej, triumf Francuzów
fot. PAP/EPA

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 11. miejsce w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w japońskiej Saitamie. Po raz czwarty w tańcach zwyciężyli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

Obrońcy tytułu uzyskali łącznie 222,65 pkt. Wyprzedzili Rosjan Wiktorię Sinicynę i Nikitę Kacałapowa 211,76 oraz amerykański duet Madison Hubbell/Zachary Donohue 210,40. Reprezentanci Polski otrzymali 183,30.
 
Poprzednio Papadakis i Cizeron triumfowali w MŚ w 2015, 2016 i 2018 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu uplasowali się na drugiej pozycji.
 
Kaliszek i Spodyriew (Axel Toruń) pod koniec stycznia zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując piąte miejsce w mistrzostwach Europy. Teraz w Japonii podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej poprawili najlepszy wynik w karierze w MŚ. Dotychczas w imprezie tej rangi najwyższą lokatę wywalczyli dwa lata temu - 14.
 
W sobotę wyłonieni zostaną też medaliści wśród solistów. W piątek zakończyły się zmagania solistek. Wygrała Rosjanka Alina Zagitowa, złota medalistka igrzysk w 2018 roku.
     
Wyniki końcowe - tańce na lodzie:
 
1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja) 222,65 pkt
2. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja) 211,76
3. Madison Hubbell, Zachary Donohue (USA) 210,40
...
11. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska) 183,30.  
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie