Borek: Nie ma mowy o pieniądzach dla Wisły z tytułu występów Recy w kadrze

Piłka nożna

Dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek odniósł się w mediach społecznościowych do kwestii zapisów kontraktowych Arkadiusza Recy w Atalancie Bergamo. - W kontrakcie nie ma mowy o żadnych pieniądzach z tytułu występów w kadrze - napisał Borek.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, jakoby Wisła Płock miałaby otrzymać korzyści finansowe za grę Recy w polskiej kadrze. Sam klub z Płocka bardzo szybko zareagował na doniesienia i wydał oświadczenie o następującej treści:

 

- Zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników. Stwierdzamy natomiast stanowczo, że Klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości - napisano w oświadczeniu.

 

Do kwestii zapisów kontraktowych Recy w Atalancie odniósł się także na Twitterze Mateusz Borek. - Z tytułu bonusów związanych z grą Arkadiusza Recy w Atalancie, Wisła Płock może zarobić dodatkowo nawet 1,6 miliona euro. Dodatkowo ma zagwarantowany procent od następnego transferu. W kontrakcie nie ma mowy o żadnych pieniądzach z tytułu występów w kadrze - napisał dziennikarz Polsatu Sport, który kontaktował się w tej sprawie z prezesem Wisły Płock, a takze agentami piłkarskimi.

 

 

Reca zagrał 90 minut w barwach reprezentacji Polski w 2. kolejce eliminacji ME 2020. W starciu z Łotwą zaliczył asystę przy golu na 1:0 autorstwa Roberta Lewandowskiego.

 

W załączonym materiale wideo występ Recy z Łotyszami.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze