Dwie czołowe ekipy Ligi Siatkówki Kobiet zagrają w Policach

Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów to dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego LSK 2018/19. Obie wywalczyły bezpośredni awans do półfinałów, obie czekają na rywali w tej fazie rozgrywek. Wykorzystując przerwę w ligowych występach, ekipy Chemika i Developresu postanowiły rozegrać w Policach dwa mecze sparingowe.

Spotkania zostaną rozegrane w dniach 28–29 marca o godzinie 18.30 w Policach. Zarówno dla rzeszowianek, jak i policzanek będzie to ostatni sprawdzian przed półfinałami. Obydwa zespoły dzięki świetnym występom w trakcie trwania fazy zasadniczej, zagwarantowały sobie dwa czołowe miejsca w tabeli LSK, tym samym bezpośrednio awansowały do 1/2 Finałów Ligi Siatkówki Kobiet. Trzytygodniowa przerwa w graniu obydwu drużyn wynika z trwającej walki w ćwierćfinałach zespołów, które zajęły miejsca 3–6.

W meczach tych drużyn w fazie zasadniczej Chemik wygrał w Policach 3:0, a Developres 3:1 w Rzeszowie. Obie drużyny spotkały się również w finale Pucharu Polski. 10 marca w Nysie Chemik pewnie wygrał 3:0.

Na podobny sparing zdecydowały się również dwie czołowe drużyny sezonu zasadniczego PlusLigi. Mecz ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany w piątek 29 marca w Hali Sportowej Częstochowa.