NHL: Pastrnak wrócił w wielkim stylu. Jubileuszowa wygrana Avalanche

Czech David Pastrnak strzelił trzy bramki dla Boston Bruins w meczu hokejowej ligi NHL, wygranym u siebie z New York Rangers 6:3. "Niedźwiadki" mają już zapewniony udział w play off, ich rywale zajmują 12. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Pastrnak oprócz trzech trafień zaliczył dwie asysty, czym ustanowił rekord życiowy. W środę rozegrał piąte spotkanie po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją kciuka. Poprzednio nie grał w szesnastu pojedynkach. Gole zdobył w 3., 30., i 53. minucie. Ponadto asystował przy trafieniach Jake'a DeBruska (44) i Patrice'a Bergerona (57). Szóstego gola dla gospodarzy strzelił Charlie McAvoy (58).

Autorami bramek dla nowojorczyków byli: Mika Zibanejad w 17., i 60.minucie oraz Ryan Strome (46.)

- Rozegrał wspaniały mecz. Bardzo dobrze, że jest ponownie w doskonałej formie - chwalił grę Pastrnaka trener Bruce Cassidy.

Hokeiści Philadelphia Flyers po karnych zwyciężyli Toronto Maple Leafs 5:4, a decydującego gola zdobył Sean Couturier, który po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 36. minucie. Wcześniej do bramki gości trafili: Travis Konecny, Radko Gudas i Ryan Hartmann. Łupem bramkowych wśród pokonanych podzielili się: Connor Brown, Nazem Kadri, Auston Matthews i William Nylander.

Zespół Colorado Avalanche zwyciężył u siebie Vegas Golden Knights 4:3 i była to ich pięćsetna wygrana w sezonie zasadniczym przed własną publicznością od 1995 roku, kiedy to przenieśli się do Denver. Setne zwycięstwo w NHL świętował trener gospodarzy Jared Bednar.

Wygraną w Calgary z miejscowymi Flames 2:1 hokeiści Dallas Stars okupili w drugiej tercji kontuzją bramkarza Bena Bishopa. Gola dla gospodarzy strzelił w przedostatniej minucie TJ Brodie. Dla Teksańczyków: Aleksander Radułow i Miro Heiskanen.

Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest nadal Rosjanin Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning) mający po 77 meczach 121 punktów, za 38 goli 83 asysty. Drugi jest Connor McDavid (Edmonton Oilers) - 112 (39+73), a trzeci Patrick Kane (Chicago Blackhawks) - 102 (41+61). McDavid rozegrał 72 spotkania, a Kane o trzy więcej.

Rankingowi strzelców przewodzi rodak Kuczerowa, Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 49 goli, który wyprzedza Leona Draisaitla (Edmonton Oilers) - 46 oraz Johna Tavaresa (Toronto Maple Leafs) - 45.