La Liga: Federacja zakazała rozgrywania meczów przed godz. 19.30

Piłka nożna
La Liga: Federacja zakazała rozgrywania meczów przed godz. 19.30
fot. PAP

Federacja Piłki Nożnej Hiszpanii (RFEF) poinformowała w czwartek o wprowadzeniu zakazu rozgrywania oficjalnych spotkań piłkarskich w tym kraju przed godz. 19.30. Zakaz organizowania wcześniejszych zawodów będzie obowiązywał między 20 maja a 15 września.

W komunikacie władze federacji wyjaśniły, że ograniczenia dotyczące godzin rozgrywania spotkań wynikają z troski o zdrowie zawodników. Przypomniały, że ryzyko wiąże się z wysokimi temperaturami powietrza w Hiszpanii w okresie wiosenno-letnim.

 

RFEF wyjaśniła, że jej decyzja bazuje na wprowadzonych w październiku 2018 r. zmianach do wewnętrznego regulaminu federacji, które, jak zaznaczyła, nie zostały odrzucone przez administrację rządową.

 

Zakaz rozgrywania piłkarskich spotkań przed godziną 19.30 ma dotyczyć oficjalnych meczów na wszystkich poziomach rozgrywek na terenie Hiszpanii.

 

W czwartek Javier Tebas, przewodniczący pierwszoligowych rozgrywek piłkarskich LaLiga zapowiedział, że występujące w niej kluby będą musiały dostosować się do nowych godzin organizowania zawodów. “Dostosujemy naszą ligę do nowych przepisów” - zapewnił Tebas.

 

WYNIKI I TABELA PRIMERA DIVISION

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie