GP w judo: Borowska piąta w Gruzji

Sporty walki
GP w judo: Borowska piąta w Gruzji
fot. PAP

Judoczka Anna Borowska (kat. 57 kg) zajęła piąte miejsce w turnieju Grand Prix w Tbilisi, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich. W decydującej walce przegrała z Francuzką Helene Receveaux, która w 1/8 finału wyeliminowała Julię Kowalczyk.

W gruzińskiej stolicy Borowska (Kejza Team Rybnik) pokonała w 1/8 finału przez ippon Altantsetseg Batsukh z Mongolii, a w ćwierćfinale uległa Holenderce Sanne Verhagen. W pojedynku repesażowym Polka w dogrywce zwyciężyła reprezentantkę gospodarzy Eteri Liparteliani.

 

W tym sezonie Borowska, była mistrzyni kontynentu juniorek, wygrała Puchar Świata w Austrii, zajęła drugą lokatę w Grand Prix w Maroku oraz była piąta w turnieju Grand Slam w Niemczech. W rankingu olimpijskim obecnie jest 15., co daje jej kwalifikację na igrzyska w Tokio.

 

W tej samej wadze w Tbilisi startowała także młodzieżowa mistrzyni Europy Kowalczyk (Polonia Rybnik), która wygrała z Ichinkhorloo Munkhtsedev (Azerbejdżan) i także przegrała z Receveaux.

 

W sobotę wystąpią m.in. wrocławianie brązowa medalistka mistrzostw świata z 2017 roku Agata Ozdoba-Błach (63 kg) i piąty zawodnik ubiegłorocznych MŚ Damian Szwarnowiecki (81 kg). Zawody potrwają do niedzieli.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie