Fortuna 1 Liga: Przebudzenie Puszczy, wpadka Chrobrego

Wygląda na to, że przez ostatnie dwa tygodnie w Niepołomicach pracowano wyjątkowo ciężko. Po kiepskim początku roku Puszcza wreszcie wygrała. I to od razu 3:0. I to z dobrze ostatnio dysponowanym Chrobrym Głogów.

Przed przerwą reprezentacyjną Puszcza Niepołomice zdążyła w 2019 roku rozegrać cztery mecze. Trzy ligowe i jeden w Pucharze Polski. Żadnego z nich nie wygrała. Ba, przez 360 minut nie strzeliła ani jednej bramki!

Chrobry Głogów prezentował się w tym okresie zgoła inaczej. Minimalna porażka z hegemonem z Częstochowy i dwie cenne wygrane - z GKS Jastrzębie i Chojniczanką - pozwalały snuć plany marszu w górę tabeli.

Tymczasem w Niepołomicach Chrobry gwałtownie wyhamował. Porażka 0:3 sprawia, że głogowianie nadal są niepokojąco blisko strefy spadkowej.

Szczególne powody do satysfakcji ma Łukasz Szczepaniak. Niechciany w Głogowie latem przeprowadził się do Niepołomic. Jesienią strzelił byłemu klubowi dwa gole walnie przyczyniając się do wygranej 3:2. Tym razem przystawił pieczątkę pod kolejnym zwycięstwem nad Chrobrym wykorzystując rzut karny na kwadrans przed końcem.