United uzgodniło kwotę wykupu Solskjaera. Planują również sparing w Norwegii

Piłka nożna
United uzgodniło kwotę wykupu Solskjaera. Planują również sparing w Norwegii
fot. PAP

Molde otrzyma za odejście Ole Gunnara Solskjaera milion funtów rekompensaty od Manchesteru United. Początkowo mówiło się o kwotach rzędu 7-8 milionów, jednak jak podają angielskie media, norweski zespół otrzyma znacznie mniej pieniędzy. "Czerwone Diabły" mają również rozegrać sparing z byłym klubem swojego menedżera.

W czwartek Ole Gunnar Solskjaer został przedstawiony jako menedżer Manchesteru United, tym razem już na stałe. Następca Jose Mourinho podpisał 3-letni kontrakt z angielskim klubem, w ramach którego zarobi 21 milionów funtów do końca sezonu 2021/22. Jak podaję Sky Sports Molde uzgodniło kwotę wykupu swojego szkoleniowca na wysokość miliona funtów.

W grudniu, kiedy Norweg został przedstawiony jako tymczasowy trener United, norweski klub otrzymał milion funtów za wypożyczenie swojego szkoleniowca. Teraz drugie tyle dostaną w ramach transferu definitywnego. Co więcej "Czerwone Diabły" uwzględnią w swoim letnim tournée sparing z byłą drużyną Solskjaera. Mecz miałby się odbyć w drugim tygodniu sierpnia, po towarzyskim starciu z AC Milan (3 sierpnia).

Norweg od przyjścia na Old Trafford wygrał 14 z 19 meczów, czym przywrócił zespół do walki o czołową czwórkę w Premier League. Ponadto w imponującym stylu odwrócił losy dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i pokonał PSG.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze