PLH: GKS Tychy w finale

GKS Tychy pokonał Podhale Nowy Targ 7:1 w siódmym półfinałowym meczu play-off Polskiej Ligi Hokeja, kończąc tym samym serię 4:3.

Hokeiści GKS-u Tychy awansowali do finału, w którym będą bronić mistrzowskiego tytułu przeciwko Comarch Cracovii. Półfinał GKS Tychy - Podhale Nowy Targ przyniosło fanom hokeja wiele emocji, a przez ekspertów został uznany jako najciekawsza seria play-off tej dekady. Sześć pierwszych meczów było bardzo wyrównane, a do piątego spotkania gospodarze pewnie wygrywali swoje mecze. Piąty mecz przyniósł przełamanie wyjazdowe drużyny z Nowego Targu i to oni w szóstym meczu mogli zapewnić sobie awans do wielkiego finału.

Szósty mecz miał największą dramaturgię. Dość stwierdzić, że mecz zaczął się o godzinie 20:00, a skończył się 1:15, trwając ponad pięć godzin. Po regulaminowym czasie gry i nierozstrzygniętych trzech dogrywkach, złoty gol padł dopiero w 7. minucie czwartej dodatkowej tercji.

Siódmy mecz zapowiadał się emocjonująco, ale na zimowym stadionie w Tychach aktualny mistrz Polski nie pozostawił złudzeń pretendentowi i pewnie wygrał spotkanie 7:1, a całą serię 4:3. Na graczy GKS-u Tychy w finale czeka aktualny wicemistrz Polski - Comarch Cracovia, a pierwszy finałowy mecz  zaplanowany jest na 6. kwietnia.

Siódmy mecz półfinałowy: GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Bramki: 1:0 Alexander Szczechura (3), 2:0 Aleksiej Jafimienka (4), 3:0 Tomas Sykora (15), 4:0 Aleksiej Jafimienka (30), 5:0 Patryk Kogut (38), 5:1 Joonas Sammalmaa (43), 6:1 Andrij Michnow (52), 7:1 Gleb Klimienko (59).

Kary: GKS - 2; Podhale - 4 min. Widzów 2 500.