Formuła 1: Kubica z ostatniego miejsca, ale przy sztucznym świetle

Moto

Robert Kubica (Williams) po raz pierwszy w karierze weźmie w niedzielę udział w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu przy sztucznym oświetleniu. Polak startował już na torze Sakhir, ale w czasach, gdy rywalizowano tam w środku dnia, tj. przed 2014 rokiem.

To właśnie na tym obiekcie Kubica odniósł jeden z największych sukcesów w karierze - przed 11 laty wywalczył tam jedyne dotychczas pole position. W sobotnich kwalifikacjach nie miał szans nawiązać do takiego wyniku. Zajął ostatnie miejsce, a jego kolega z teamu Brytyjczyk George Russell uplasował się na przedostatniej pozycji.

Z pierwszej linii ruszą kierowcy Ferrari. Kwalifikacje wygrał - po raz pierwszy w karierze - reprezentant Monako Charles Leclerc, a drugi był Niemiec Sebastian Vettel. Broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) miał trzeci czas, a jego partner z drużyny Fin Valtteri Bottas - zwycięzca pierwszego w tym sezonie wyścigu o Grand Prix Australii 17 marca - wystartuje z czwartej pozycji.