Cafe Futbol: Polska Kronika Kadrowa

Piłka nożna

Po czterech miesiącach przerwy powróciła reprezentacja. 22 marca podopieczni trenera Jerzego Brzęczka rozpoczęli zmagania w eliminacjach Euro 2020. Jak wyglądały początki Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach? Zapraszamy na Polską Kronikę Kadrową!

Kadrowicze spotkali się na zgrupowaniu w Warszawie. W trakcie jego trwania swoje urodziny świętował selekcjoner. Podczas konferencji prasowej jeden z dziennikarzy Polsatu Sport zaintonował tradycyjną piosenkę śpiewaną z okazji urodzin, czyli "Sto lat". Wywołało to skrajne emocje. U jednych był to uśmiech na ustach, u innych zaś potrzeba wyrażenia krytyki, ataku. A przecież chodziło o to, by było trochę radośniej.

 

22 marca Polacy zainaugurowali występ w rozgrywkach stając do walki z reprezentacją Austrii. Wyjazdowe spotkanie miało być najtrudniejsze dla ekipy Brzęczka i rzeczywiście nie należało do łatwych. Przełomowy moment nastąpił wraz z wejściem Krzysztofa Piątka na boisko. "Il Pistolero" po raz drugi w narodowych barwach trafił do bramki rywali. Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa.

 

Dwa dni później piłkarze Brzęczka wrócili do swojego domu, czyli na PGE Narodowy, gdzie zmierzyli się z reprezentacją Łotwy. Nawet panująca w drużynie epidemia nie zdołała powstrzymać Polaków. Wygrali drugie spotkanie po dwóch bramkach Kamila Glika i Roberta Lewandowskiego.


Po dwóch meczach Biało-Czerwoni mają na koncie sześć punktów, trzy zdobyte i zero straconych bramek.

 

Polska Kronika Kadrowa w załączonym materiale wideo.

Szymon Zaworski, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze