Pehlivan jest obecnie zawodnikiem austriackiego Fivers Margaretten Wiedeń. Młody szczypiornista, obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi (201 cm wzrostu, 110 kg wagi), gra na pozycji lewego rozgrywającego.

 

- To bardzo utalentowany zawodnik. Wiążemy z nim ogromne nadzieje. Mimo młodego wieku ma już niesamowite umiejętności, zarówno jeśli chodzi o obronę, jak i atak. Jestem przekonany, że już niedługo będzie jednym z naszych najlepszych zawodników – powiedział PAP prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas. Dodał, że kielecki klub czyni starania, aby Pehlivan przyszedł do Kielc wcześniej.

 

- Negocjujemy z jego obecnym klubem, aby turecki szczypiornista już od przyszłego sezonu był zawodnikiem naszej drużyny. Rozmowy trwają, mam nadzieję, że zakończą się powodzeniem – zaznaczył sternik 15-krotnych mistrzów Polski.

 

Z uznaniem o umiejętnościach przyszłego zawodnika VIVE wypowiedział się także trener kieleckich szczypiornistów.

 

- To młody zawodnik głodny sukcesów. Znam go od dawna i jestem pewny, że z naszej strony to bardzo dobry krok. Ma niesamowite warunki fizyczne, regularnie już gra w reprezentacji Turcji. Moim zdaniem to będzie drugi Michał Jurecki – komplementował Pehlivana Dujszebajew.

 

W kieleckiej drużynie na lewym rozegraniu występuje aktualnie trzech zawodników: Michał Jurecki, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy niemieckiego Flensburga, Białorusin Władysław Kulesz i Chorwat Marko Mamic.

 

Po trwających obecnie rozgrywkach drużynę z Kielc oprócz Jureckiego opuści na pewno jeszcze trzech zawodników. Serbski bramkarz Vladimir Cupara przeniesie się do węgierskiego Telekomu Veszprem, a grający na tej samej pozycji Chorwat Filip Ivic do niemieckiego VfL Gummersbach. Z kieleckim zespołem pożegna się również Mariusz Jurkiewicz, z którym klub nie przedłużył umowy.

 

W przyszłym sezonie kielecką drużynę wzmocnią bramkarze Andreas Wolff (Niemcy - THW Kiel) i Mateusz Kornecki (Górnik Zabrze), Chorwat Igor Karacic (Vardar Skopje) oraz wracający z wypożyczenia z Celje Pivovarna Lasko Czarnogórzec Branko Vujovic. Od sezonu 2020/21 zawodnikiem PGE VIVE będzie francuski obrotowy Nicolas Tournat, obecnie grający w HBC Nantes.