Dwóch kandydatów na trenera Arki. Te nazwiska mogą zaskakiwać

Piłka nożna
Dwóch kandydatów na trenera Arki. Te nazwiska mogą zaskakiwać
fot. Cyfrasport

"Skoro zwalniają, to zaraz będą zatrudniać" - ten już legendarny cytat przeszedł do historii polskiego futbolu. Tym bardziej, że w ostatnim czasie doszło do sporych roszad w Lotto Ekstraklasie, z którą rozstało się kilku szkoleniowców. Wszyscy czekają na ich następców. Z Arką Gdynia, gdzie zwolniono Zbigniewa Smółkę, łączeni są dwaj kandydaci.

Gdynianie walczą o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a do końca sezonu zostało dziewięć kolejek. Tymczasowym szkoleniowcem Arki jest Grzegorz Witt, ale nie brakuje już listy nazwisk, na której znajdują się trenerzy do objęcia tej funkcji na pełnym etacie.

 

Wśród głównych kandydatów do roli trenera Arki wymienia się m.in. Jana Urbana. Takie informacje podaje m.in. Sport.pl. Były reprezentant Polski pracował wcześniej m.in. w Legii Warszawa, Lechu Poznań, czy Śląsku Wrocław.

 

Co ciekawe, Maciej Kaliszuk z Przeglądu Sportowego przyznał na podstawie chorwackim mediów o zainteresowaniu Arką Deanem Klafuriciem. To były szkoleniowiec Legii Warszawa, który zastąpił na tym stanowisku Romeo Jozaka. Furory w stolicy jednak nie zrobił, ponieważ został zwolniony z pracy po niespełna czterech miesiącach. Wśród kandydatów przewija się jeszcze nazwisko Jacka Zielińskiego.

 

Niedługo przekonamy się kto obejmie stery Arki, która po 28. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmuje czternaste miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad przedostatnią Wisłą Płock. W następnej kolejce gdynianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze