Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków

40 tysięcy złoty grzywny i zakaz wyjazdowy dla zorganizowanej grupy kibiców – to kary, jakie Komisja Ligi - podczas czwartkowego posiedzenia - nałożyła na Wisłę Kraków w związku z wydarzeniami na meczu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Legią Warszawa.

W drugiej połowie tego spotkania, które "Biała Gwiazda" wygrała 4:0, na sektorze C, zajmowanym przez najgłośniejszych fanów krakowskiego klubu odpalono race. Z powodu zadymienia arbiter musiał wstrzymać grę na ponad minutę.

W efekcie nałożonej kary sympatycy Wisły nie będą mogli pojechać na mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego z Zagłębiem w Lubinie. Niewykluczone, że kibice Wisły pokryją koszty związane z karą finansową, gdyż zapowiadali przeprowadzenie zbiórki na ten cel.

Wisła po 28 kolejkach zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 41 punktów. W sobotę zmierzy się na swoim stadionie z Piastem Gliwice.