LSK: #Volley Wrocław pozostaje w elicie! KSZO powalczy w barażach

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały 2:3 (25:12, 25:16, 17:25, 23:25, 6:15) z ekipą #Volley Wrocław i zajęły ostatnie, dwunaste miejsce w sezonie 2018/2019. To oznacza, że o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej będą musiały walczyć w barażach.

Po pierwszym meczu wydawało się, że przed wrocławiankami proste zadanie. Wygrały u siebie 3:0 i w wyjazdowym rewanżu miały jedynie postawić kropkę nad "i". Tak się jednak nie stało. Siatkarki z Ostrowca po zaciętej walce przedłużyła losy rywalizacji, więc ta wróciła do Wrocławia.

Pierwsze dwa sety nie zwiastowały tego, co wydarzyło się później. Ekipa KSZO bardzo pewnie wygrała dwa pierwsze sety 25:12, 25:16 i były na najlepszej drodze do zwycięstwa, a co z tym związane, do utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet.

Partia trzecia okazała się przełomowa. Wrocławianki ocknęły się i przedłużyły losy spotkania. W czwartej odsłonie emocje sięgnęły zenitu. Gospodynie wygrały po niezwykle zaciętej walce 25:23 i o tym, kto pozostanie w elicie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się również Wrocławianki miażdżąc swoje rywalki 15:6.

#Volley Wrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (12:25, 16:25, 25:17, 25:23, 15:6)

#Volley: Aleksandra Gancarz, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter, Natalia Murek, Natalia Gajewska, Monika Potokar, Magdalena Kuziak (L) oraz Weronika Wołodko, Karolina Piśla, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz (L)

KSZO: Justyna Wojtowicz, Olga Geyko, Kinga Kasprzak, Svitlana Dorsman, Koleta Łyszkiewicz, Emilia Oktaba, Olga Pauliukouskaya (L) oraz Natalia Czapla