Miażdżąca seria siatkarek Grot Budowlanych (WIDEO)

To był kluczowy moment pierwszego seta, a może nawet i całego półfinałowego meczu Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (0:3). Mistrzynie Polski prowadziły 13:10, ale przegrały siedem kolejnych piłek i nie były już w stanie odzyskać inicjatywy.

Siatkarki Chemika lepiej rozpoczęły to spotkanie, w pierwszym secie prowadziły już 13:10 i wówczas przytrafił się im bardzo kosztowny przestój. Fatalną serię rozpoczął przestrzelony serwis Sladjany Mirković (13:11). Po chwili w polu zagrywki pojawiła się Anna Bączyńska i rywalki zaczęły mieć problemy z przyjęciem. Kontrę łodzianek skończyła Jaroslava Pencova (13:12), potem Bączyńska zaserwowała w dziewiąty metr (13:13), a następnie Julia Twardowska popisała się skutecznym atakiem po prostej (13:14).

Trener policzanek Marcello Abbondanza poprosił o czas, ale ten manewr nie wybił rywalek z rytmu. Kolejny atak skończyła Twardowska (13:15), później łodzianki wygrały długą wymianę, którą zwieńczyła kiwka za blok w wykonaniu Pencovej. W kolejnej akcji Bączyńska ustrzeliła zagrywką Biankę Busę (13:17), która po chwili opuściła parkiet, zmieniona przez Natalię Mędrzyk.

Policzanki przegrały pierwszą partię 20:25, a w kolejnych nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami i uległy 16:25, 14:25. Porażka w pierwszym meczu postawiła mistrzynie Polski pod ścianą, bo gra toczy się do dwóch zwycięstw, a kolejny mecz zostanie rozegrany w Łodzi.