Napoli zgubiło punkty z Genoą. Asysta Zielińskiego (WIDEO)

W 31. kolejce Serie A Napoli sensacyjnie zremisowało z Genoą 1:1. Gospodarzom nie pomogła nawet gra w przewadze, po czerwonej kartce dla Stefanu Sturaro. Cały mecz rozegrał Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, który asystował przy trafieniu Driesa Mertensa.

Gospodarze przystąpili do spotkania z Genoą po niespodziewanej porażce z Empoli 1:2. Były klub Krzysztofa Piątka również rozczarował w ostatniej kolejce, przegrywając z Interem 0:4. Podopieczni Carlo Ancelottiego walczą o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli, ponieważ szanse na dogonienie Juventusu zostały tylko matematyczne.

Napoli mogło wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie. Arkadiusz Milik uwolnił się spod opieki obrońców i potężnym strzałem z linii pola karnego trafił w poprzeczkę. To była jedyna groźna sytuacja gospodarzy na początku meczów.

Dla nieźle grającej Genoi prawdziwe kłopoty zaczęły się w 28. minucie. Wtedy to Sturaro został pierwotnie ukarany żółtą kartką za popełniony faul. Sędzia Fabrizio Pasqua po konsultacji VAR zmienił zdanie i pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę. Goście zmuszeni byli do gry w dziesiątkę przez ponad połowę meczu.

Gra w osłabieniu bardzo szybko dała się we znaki Genoi. W 34. minucie Mertens strzelił gola na 1:0. Belg niskim strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gości. Przy bramce podawał Piotr Zieliński, dla którego była to pierwsza asysta w sezonie.

Piłkarze Cesare Prandelliego się jednak nie poddali. W doliczonym czasie pierwszej części meczu doprowadzili do wyrównania po pięknym trafieniu Darko Lazovicia. Serb uderzył z pierwszej piłki, jego mocne uderzenie było nie do obrony dla Orestisa Karnezisa.

Po przerwie Napoli dłużej utrzymywało się przy piłce i miało optyczną przewagę. Nie przekładało się to jednak na bramki. Swoje sytuacje miał Milik, Zieliński, a nawet Kalidou Koulibaly, ale ich strzały przelatywały ponad bramka, bądź bronił je bramkarz.

Remis drużyny z Neapolu oznacza, że Juventus jest o krok od mistrzostwa Włoch na siedem kolejek przed końcem sezonu. Forma Napoli jest rozczarowująca, co jest złym prognostykiem przed ćwierćfinałowym starciem w Lidze Europy z Arsenalem.

Napoli – Genoa 1:1 (1:0)
Bramki: Mertens 34 - Lazović 45+3

Czerwona kartka: Sturaro 29

Napoli: Meret – Hysaj (88' Ounas), Maksimović, Koulibaly, Ghoulam (77' Rui) – Callejon, Allan (68' Insigne), Ruiz, Zieliński – Milik, Mertens

Genoa: Radu – Biraschi, Günter, Criscito, Pereira – Sturaro, Veloso (78' Radovanović), Bessa (83' Pezzella), Lazović – Pandev (62' Rolon), Kouame

Mecze Serie A są transmitowane na antenach Eleven Sports.