Watford rywalem Manchesteru City w finale Pucharu Anglii

Watford FC po raz pierwszy od 35 lat awansował do finału piłkarskiego Pucharu Anglii. W niedzielę pokonał po dogrywce Wolverhampton Wanderers 3:2, choć do 79. minuty przegrywał 0:2. Dzień wcześniej awans wywalczył Manchester City. Oba półfinały odbyły się na Wembley. Finał - również na tym londyńskim obiekcie - zostanie rozegrany 18 maja.

W niedzielnym meczu półfinałowym piłkarze z Wolverhampton prowadzili już 2:0, po golach Irlandczyka Matta Doherty'ego w 36. i Meksykanina Raula Jimeneza w 62. minucie. Końcówka regulaminowego czasu należała jednak do Watfordu. W 79. minucie kontaktową bramkę zdobył wprowadzony krótko wcześniej Hiszpan Deulofeu, a tuż przed końcem drugiej połowy wyrównał z rzutu karnego Troy Deeney.

W dogrywce po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Deulofeu, który zdobył bramkę na wagę awansu w 104. minucie.

Piłkarze Watfordu po raz drugi w historii wystąpią w finale Pucharu Anglii. W 1984 roku ulegli 0:2 Evertonowi.

W sobotę po bramce Gabriela Jesusa już w czwartej minucie Manchester City pokonał Brighton and Hove Albion 1:0. Podopieczni trenera Josepa Guardioli mają szansę na poczwórną koronę. W lutym zdobyli już Puchar Ligi, zajmują obecnie drugie miejsce w Premier League (mają mecz zaległy), a w ćwierćfinale Ligi Mistrzów czeka ich rywalizacja z Tottenhamem Hotspur.