WTA w Monterrey: Muguruza obroniła tytuł, krecz Azarenki

Hiszpanka Garbine Muguruza po raz drugi z rzędu triumfowała w tenisowym turnieju WTA w meksykańskim Monterrey (pula nagród 250 tys. dol.). Jej finałowa rywalka Białorusinka Wiktoria Azarenka skreczowała w drugim secie. Powodem była kontuzja prawej nogi.

Po zwycięstwie w pierwszym secie 6:1, w drugim Muguruza prowadziła 3:1. Wtedy Azarenka zrezygnowała z gry. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę.

Obie zawodniczki to byłe liderki rankingu światowego. Muguruza w karierze wygrała siedem z dziesięciu finałów zawodów cyklu WTA. Z kolei Azerenka po raz 37. wystąpiła w finale; pierwszy po przerwie macierzyńskiej (syna urodziła w grudniu 2016 roku). Na koncie ma 20 turniejowych zwycięstw.

Muguruza z Azarenką grała wcześniej tylko raz i przegrała z nią przed trzema laty w Miami.

W grze podwójnej w Monterrey najlepsze były Amerykanki Asia Muhammad i Maria Sanchez. W ćwierćfinale odpadły Paula Kania i Rosjanka Jana Sizikowa.

Wynik finału gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 5) 6:1, 3:1 i krecz Azarenki.