Jędrzejczak wystąpiła z prelekcją na Forum Sportu Unii Europejskiej

Inne
Jędrzejczak wystąpiła z prelekcją na Forum Sportu Unii Europejskiej
fot. Materiały prasowe

Otylia Jędrzejczak była jednym z prelegentów Forum Sportu Unii Europejskiej, które odbywa się w Bukareszcie. Mistrzyni olimpijska na zaproszenie Komisji Europejskiej prezentowała projekty Fundacji Otylii Jędrzejczak na rzecz aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży.

- Jestem dumna z tego, że projekty naszej fundacji zostały dostrzeżone na forum europejskim i mogłam się nimi podzielić w szerszym gronie - mówi Jędrzejczak, której prelekcja odbyła się w ramach panelu: Jak szkoły mogą lepiej przyczyniać się do promocji zdrowego stylu życia?


Dyskusja w czasie Forum skupiała się przede wszystkim na głównych priorytetach Unii Europejskiej w dziedzinie sportu, m.in. roli federacji sportowych, promocji zdrowego stylu życia, finansowaniu sportu powszechnego i zarządzaniu sportem zawodowym. Wśród prelegentów, oprócz Otylii Jędrzejczak, byli m.in. były świetny lekkoatleta, a dziś prezydent Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego Serhij Bubka, prezydent Europejskiego Komitetu Olimpijskiego Janez Kocijancic, wiceprezydent Europejskiej Federacji Siatkarskiej Renato Arena, czy wiceprezydent Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych Jean Gracia.


Fundacja Otylii Jędrzejczak, najlepszej i najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskiego pływania, obecnie prowadzi trzy projekty skierowane do młodzieży, z których dwa – Otylia Swim Tour i Mistrzynie w Szkołach – mają na celu namówienie młodych ludzi do większej aktywności sportowej i prowadzenie zdrowego trybu życia.


– A zdrowy tryb życia to aktywność fizyczna, zdrowe żywienie i zdrowa postawa psychologiczna. W czasie Otylia Swim Tour wraz z grupą trenerów pracujących w wodzie i na lądzie pomagamy dzieciakom doskonalić swoje umiejętności, a w tym czasie współpracujący z fundacją psycholog i dietetyk prowadzą zajęcia dla rodziców. Z kolei projekt Mistrzynie w Szkołach ma przekonać młode dziewczęta, że nie warto wykręcać się od uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego, które mogą być nie tylko potrzebne dla zdrowia, ale również bardzo przyjemne. Hasłem naszej fundacji jest „Zostań Mistrzem Życia”. Zależy nam, by młodzież przekładała wartości znane ze sportu na swoje życie – wyjaśnia Jędrzejczak.


Forum Sportu Unii Europejskiej jest główną platformą dialogu między Komisją Europejską, a stroną sportową. Jego głównym celem jest ocena postępów działań instytucji europejskich w dziedzinie sportu oraz budowanie strategii działań. W spotkaniu w Bukareszcie wzięło udział blisko 350 uczestników ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Głównie byli to przedstawiciele świata sportu oraz władz państw członkowskich. W tym roku Forum odbywa się w Bukareszcie, ponieważ Rumunia w styczniu objęła prezydencję w Unii Europejskiej.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze