Rombel: Zgranie siłą Niemców

Piłka ręczna
Rombel: Zgranie siłą Niemców
fot. PAP

Polscy piłkarze ręczni zagrają w środę w Gliwicach z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy. - Zgranie drużyny niemieckiej, doświadczenie zawodników stanowią o jej sile – ocenił Patryk Rombel, który zadebiutuje w roli trenera biało-czerwonych.

Polacy w październikowych spotkaniach eliminacyjnych pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim Kosowo 37:13, a potem niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Izraelem 24:25.

 

Rombel pod koniec lutego zastąpił na stanowisku selekcjonera Piotra Przybeckiego, poprzednio pracował z kadrą B.

 

- O meczu z Izraelem nie myślimy. To już historia, nie ma sensu do niej wracać. Tak samo nie wybiegamy daleko w przyszłość. Teraz liczy się środowe spotkanie z Niemcami – dodał trener po wtorkowym dwugodzinnym treningu w Arenie Gliwice.

 

Podkreślił, że atutem Niemców, czwartego zespołu ostatnich MŚ, jest zgranie.

 

- W tym składzie, w jakim przyjechali do nas, zagrali dwa turnieje mistrzowskie i zanosi się, że wystąpią na trzecim. Mają duże doświadczenie, zawodnicy grają na najwyższym poziomie w Bundeslidze. Są zespołem z topu, może nie na poziomie Danii czy Francji, ale bardzo blisko nich – zauważył Rombel.

 

Podkreślił, że podczas przedmeczowego zgrupowania zrealizował większość założeń.

 

- Na emocje przyjdzie czas przed samym meczem. Teraz od początku zgrupowania mamy plan, zadania do wykonanie i na tym się koncentrujemy. Staramy się przygotować zawodników do tego, żeby mogli z takimi zespołami nawiązywać walkę i starać się wygrywać. Przy założeniu, że zrealizujemy swój plan w stu procentach – wyjaśnił szkoleniowiec.

 

Przyznał, że w dużej mierze kontynuuje pracę poprzednika.

 

- Piotr wykonał kawał solidnej roboty robiąc przegląd kadr. Dlatego mieliśmy ułatwione zadanie, jest też w tym wszystkim trochę naszego pomysłu. Teraz jest czas na pewne korekty w składzie na środę – stwierdził.

 

Zdaniem obrotowego Kamila Syprzaka (Barca Lassa) Niemcy prezentują bardzo fizyczny styl gry i trzeba się do tego przystosować.

 

- Ich poziom agresywności na boisku jest wysoki. My, chcąc wyciągnąć jakiś dobry rezultat, musimy mieć nie mniejszą agresywność. Musimy pokazać, że jesteśmy zaangażowani w mecz i chcemy go wygrać walką na boisku – stwierdził.

 

Przyznał, że bierze udział w drugiej „zmianie pokoleniowej” kadry.

 

- Służę pomocą młodszym kolegom, tak jak ja kiedyś ją uzyskiwałem od starszych. To nieuniknione, że od graczy mających większe doświadczenie wymaga się więcej – zaznaczył.

 

Na mecz do wtorkowego południa sprzedano ponad 9 tysięcy biletów. Początek spotkania o godz. 18.00.

 

Trzy dni później biało-czerwoni zagrają z Niemcami rewanż na wyjeździe.

 

Organizatorami turnieju finałowego ME (10-20 stycznia 2020) będą po raz pierwszy trzy kraje: Austria, Norwegia oraz Szwecja. Decydujące o medalach mecze odbędą się w Sztokholmie.

 

W ostatniej fazie eliminacji uczestniczą 32 zespoły podzielone na osiem grup.

 

Awans zapewnią sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich, a także cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Oprócz trzech gospodarzy zagwarantowany udział w turnieju, w którym pierwszy raz wystąpią 24 drużyny, ma broniąca tytułu Hiszpania.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze