Katalończycy bardzo szybko zdobyli to, czego tak bardzo chcieli. W 12. minucie po ładnej akcji Luis Suarez zagrał piłkę głową wzdłuż pola karnego. Futbolówka otarła się jeszcze o Luke'a Shawa i wpadła do bramki strzeżonej przez Davida de Geę. Faworyci zdobyli więc bramkę na wyjeździe i mogli poczuć większy spokój.

 

Z kolei w ekipie gospodarzy było więcej złej energii. Pokazał to m.in. Chris Smalling, który w 30. minucie po prostu wpadł na Lionela Messiego. Chciał zagrać na wyprzedzenie, a po zagarnięciu piłki trafił jeszcze prawą ręką w nos Argentyńczyka, z którego natychmiast pociekła krew.

 

Lekarze przez kilkadziesiąt sekund opatrywali piłkarza na murawie, aż w końcu sędzia Gianluca Rocchi nakazał im opuszczenie boiska.

 

- Messi nie musi schodzić szybciej, bo bogowie mają trochę inne prawa - skomentował Mateusz Borek.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.