Ten Hag: Nie jestem zadowolony z remisu

Ajax Amsterdam zremisował z Juventusem 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Gospodarze stracili gola w samej końcówce pierwszej połowy, ale potrafili odpowiedzieć trafieniem tuż po przerwie. Z takie rezultatu przed rewanżem w Turynie nie jest zadowolony szkoleniowiec holenderskiego zespołu Erik ten Hag.

Bożydar Iwanow: Kolejny raz gratulacje trenerze za dobry mecz w wykonaniu Ajaksu przeciwko jednemu z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów, po Bayernie i Realu Madryt. Czy jest pan zadowolony z tego wyniku? Możemy powiedzieć, że ten rezultat jest lepszy niż ten z Realem.

Erik Ten Hag: Faktycznie, można patrzeć na to w ten sposób. Z Realem przegraliśmy pierwszy mecz u siebie. Teraz mamy remis, ale nie jestem z niego zadowolony. Cieszę się jednak z występu mojej drużyny, która zagrała bardzo dobrze.

Co stało się z zespołem w końcówce pierwszej połowy? U nas w Polsce mówi się, że drużyna traci gola do szatni, bo jest już w niej myślami.

Tak to można ująć. Popełniliśmy błąd w środku pola. Powinniśmy kryć ich blisko, ponieważ w innym przypadku Juventus tworzy sobie przestrzeń. Daliśmy im za dużo miejsca i jak można było zauważyć Ronaldo z tego skorzystał.

Dusan Tadić stoczył w tym meczu wiele pojedynków z Bonuccim oraz Ruganim. To nie był dla niego tak łatwy mecz jak przeciwko hiszpańskim obrońcom.

Graliśmy u siebie, więc Juventus zaprezentował się bardzo kompaktowo. Dusan bardzo dobrze radził sobie z grą pomiędzy atakiem i pomocą, pomiędzy liniami. Kilkukrotnie udało nam się go znaleźć i był z tego powodu niebezpieczny. Myślę, że spisał się świetnie,

jesteśmy bardzo zadowoleni z jego występu. Wciąż mamy przed sobą rewanż w Turynie.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.