Gorąco pod siatką w Nysie! Nerwy, protesty i czerwona kartka

Mecze o wielką stawkę zwykle generują ogromne emocje. Nie inaczej jest w finale 1. Ligi siatkarzy, w którym Stal Nysa rywalizuje ze Ślepskiem Suwałki. Już w pierwszym secie pierwszego meczu doszło do sprzeczki pod siatką. Zawodnicy zbyt nerwowo zareagowali na decyzję arbitra.

Najpierw, przy stanie 21:22, sędzia uznał, że goście zaatakowali po bloku, czemu zaprzeczali siatkarze Stali. Kilka chwil później przerwał kolejną akcję, co wywołało bardzo nerwową reakcję zawodników z Nysy. W dyskusję z sędzią wdał się Patryk Szczurek.

Kolejny spór gospodarzy z prowadzącym zawody sędzią Krzysztofem Wojtunikiem miał miejsce na początku trzeciego seta. Przy stanie 5:7 arbiter ukarał czerwoną kartką Macieja Zajdera, co oznaczało stratę punktu.

W pierwszym meczu finału 1. Ligi Stal Nysa przegrała ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a spotkanie numer dwa zostanie rozegrane w piątek 12 kwietnia w Nysie.

Obie sytuacje w załączonym materiale wideo.