Koszmarna kontuzja sztangistki z Francji. Ale medal jest! (ZDJĘCIA)

Inne
Koszmarna kontuzja sztangistki z Francji. Ale medal jest! (ZDJĘCIA)
fot. PAP/EPA

Rozgrywane w Batumi mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów z mieszanymi uczuciami wspominać będzie Gaelle Ketchanke. Utytułowana sztangistka z Francji zdobyła na nich brązowy medal złamała rękę w dwóch miejscach Gaelle Ketchanke podczas próby podniesienia 110 kilogramów złamała rękę w dwóch miejscach. Urazu na mistrzostwach Europy w Gruzji nabawiła się też Polka Kinga Kaczmarczyk.

Fatalna dla Ketchanke okazała się trzecia próba wyrwania 110 kilogramów. Gdy ciężar udało się wynieść nad głowę, zawodniczka stwierdziła, że nie da rady z nim wstać. Postanowiła więc bezpiecznie opuścić sztangę na pomost i własnie wtedy nie wytrzymała jej lewa ręka. 

 

 

Filmy i zdjęcia z pechowego podejścia trzykrotnej wicemistrzyni Europy i brązowej medalistki mistrzostw świata natychmiast pojawiły się we wszystkich mediach społecznościowych. Zaraz po wizycie w szpitalu sama zawodniczka też zaczęła "udzielać" się w Internecie. 

Na jej zdjęciach widać, że cały czas miała na szyi medal wywalczony w Batumi, a uśmiech na twarzy świadczy, iż mimo tak poważnego urazu, jest optymistką. 

Po powrocie do Francji Ketchanke podda się bardzo szczegółowym badaniom. Dopiero po nich okaże się, czy będzie mogła kontynuować bogatą w sukcesy karierę. 

 

Podczas tych samych mistrzostw Europy kontuzji doznała Kinga Kaczmarczyk. Polka wyrywała 95 kilogramów, po tej próbie złapała się za łokieć, z którym ma teraz spore problemy. W jej przypadku także dopiero po specjalistycznych badaniach będzie można więcej powiedzieć o tej kontuzji.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze