ME w zapasach: Cztery wygrane i cztery porażki Polaków w Bukareszcie

Sporty walki
ME w zapasach: Cztery wygrane i cztery porażki Polaków w Bukareszcie
fot. PAP

Ze zmiennym szczęściem walczyli reprezentanci Polski w Bukareszcie w pierwszym dniu zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym. W ośmiu walkach odnieśli cztery zwycięstwa.

Trzy pojedynki stoczył Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań) rywalizujący w kategorii 77 kg.

 

Mistrzostwa rozpoczął od pokonania w kwalifikacjach Rumuna Gheorghe Marieę 4:1. W kolejnym pojedynku wygrał z Gruzinem Beką Mamukaszwilim 7:2. Polaka zatrzymał w ćwierćfinale Bułgar Daniel Aleksandrow, lepszy przy remisie 3:3.

 

Dwa razy na macie w Sali Polivalenta stanął syn znanej w niedalekiej przeszłości skoczkini wzwyż, wicemistrzyni olimpijskiej z Moskwy 1980 Urszuli Kielan, Rafał Krajewski (Legia 1926 Warszawa).

 

W inauguracyjnej walce w kat. 130 kg pokonał w 1/8 finału Litwina Ramasa Fridrikasa 3:2. Nie był jednak w stanie nawiązać walki w kolejnym pojedynku z Iakobim Kajaiją z Gruzji, przegrywając 0:9.

 

W kategorii 63 kg Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław) przegrał przez przewagę techniczną z reprezentantem Rosji Stepanem Marjanjanem 0:9. Bratanek Józefa Tracza, multimedalisty olimpijskiego, stoczy jutro pojedynek repasażowy z reprezentantem Litwy Justasem Petraviciusem.

 

Ostatni z podopiecznych trenera kadry narodowej Włodzimierza Zawadzkiego, Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) w wadze 87 kg najpierw zwyciężył Gruzina Roberti Kobliaszwilego 4:3, a potem uległ na punkty 1:5 Serbowi Nikołajowi Dobrewowi. Rywal nie wygrał następnej walki i nie pociągnął Polaka do repesaży.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze