MŚJ w szermierce: Michalak poza pierwszą dziesiątką

Inne
MŚJ w szermierce: Michalak poza pierwszą dziesiątką
fot. PAP

Damian Michalak zajął 12. miejsce w rywalizacji szpadzistów podczas mistrzostw świata kadetów i juniorów w szermierce, które odbywają się w Toruniu. Złoty medal zdobył Francuz Arthur Philippe, a wśród kobiet najlepsza była Włoszka Federica Isola.

Najlepszy z biało-czerwonych walkę o wejście do najlepszej ósemki mistrzostw przegrał 12:15 z Amerykaninem Stephenem Ewartem.

 

"Walka była do wygrania. Czułem, że rywal był w moim zasięgu. Zadecydowała końcówka, a ja mam wrażenie, że przegrałem na własne życzenie. W przeszłości dwukrotnie byłem w +ósemce+, tu liczyłem na medal, ale nie udało się. To, że jestem dziś najlepszym z reprezentantów Polski nie ma dla mnie znaczenia, bo liczy się tylko sukces" - powiedział po 1/8 finału Michalak.

 

Pozostali reprezentanci Polski zajęli bardzo odległe miejsca. W finale Philippe pokonał Włocha Davide di Veroliego 15:13.

 

W rywalizacji szpadzistek najlepsza okazała się Isola, która w finale pokonała swoją rodaczkę Gaię Traditi 15:12. Najwyższe miejsce z reprezentantek Polski zajęła Julia Falińska, która była 37.

 

W sobotę w przedostatnim dniu mistrzostw rywalizowały będą kadetki i kadeci w szpadzie, a w niedzielę zaplanowano rywalizację drużynową juniorów w tej broni.

Medaliści siódmego dnia MŚJ w Toruniu:
  
  szpada juniorek
  
  1. Federica Isola (Włochy)
  2. Gaia Traditi (Włochy)
  3. Sieun Kim (Korea), Greta Candreva (USA)
  
  szpada juniorów
  
  1. Arthur Philippe (Francja)
  2. Davide di Veroli (Włochy)
  3. Gianpaolo Buzzaccino (Włochy), Rusłan Hasanow (Azerbejdżan)
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze