AC Milan w końcu się przełamał! Piątek bez gola

AC Milan pokonał przed własną publicznością Lazio 1:0 w meczu 32. kolejki Serie A. To pierwsze zwycięstwo gospodarzy od pięciu spotkań. Krzysztof Piątek tym razem nie zdobył bramki.

AC Milan w ostatnich czterech spotkaniach wywalczył zaledwie punkt. Terminarz nie był najłatwiejszy, gdyż podopieczni Gennaro Gattuso mierzyli się z Interem, Sampdorią, Udinese oraz Juventusem, ale jednak fani w Mediolanie w ostatnim czasie byli przyzwyczajeni do regularnego punktowania. Przez słabszą dyspozycję "Rossoneri" stracili nawet czwarte miejsce w tabeli.

Mogli jednak na nie wrócić w sobotni wieczór. Na San Siro przyjechało Lazio, które także ostatnio nie zachwycało. To właśnie goście jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką Pepe Reiny. Fantastyczną akcję przeprowadził Joaquin Correa, ale Ciro Immobile nie zdołał pokonać hiszpańskiego bramkarza, który zastępował kontuzjowanego Gianluigiego Donnarumme. Włoski napastnik pomylił się również pod koniec pierwszej połowy, kiedy trafił w słupek.

Z kolei Krzysztof Piątek miał przed przerwą tylko jedną sytuację. Po dośrodkowaniu wygrał pojedynek powietrzny, ale uderzył obok bramki. W drugiej połowie polski snajper miał kolejną okazję po zaskakującym rajdzie Cristiana Zapaty. Strzał z ostrego kąta nie wpadł do siatki. Piątek zszedł z boiska w 84. minucie. W dalszym ciągu ma na koncie 21 trafień w Serie A, z czego osiem dla Milanu.

Jedyna bramka padła, kiedy Polak był jeszcze na boisku. W polu karnym faulowany był Mateo Musacchio, a jedenastkę bez większych problemów wykorzystał Franck Kessie.

AC Milan - Lazio 1:0 (0:0)

Bramka: Kessie 79 (k)

AC Milan: Reina - Calabria (67 Laxalt), Musacchio, Romagnoli (68 Zapata), Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Suso, Piątek (84 Cutrone), Borini.

Lazio: Strakosha - Luiz Felpie, Acerbi, Bastos (81 Parolo) - Romulo, Milinkovic-Savic, Lucas, Alberto, Lulic (75 Durmisi) - Correa (47 Caicedo), Immobile.

Żółte kartki: Zapata - Romulo, Alberto.

Spotkania włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.