EBL: Popis Ware'a w Sopocie. BM Slam Stal wygrała z Treflem (WIDEO)

Koszykarze Trefla Sopot rozegrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie, ale przegrali we własnej hali z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 93:96 (25:25, 24:28, 21:12, 23:31). W zespole gości prym wiódł Casper Ware, który zdobył 34 punkty, z tego 21 w ostatniej kwarcie. W tej części meczu Amerykanin był nie do zatrzymania.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy dzięki "trójkom" Nemanji Jaramaza prowadzili 7:0. Trefl zaczął później odpowiadać tą samą bronią, a po rzucie Phila Greene’a zbliżył się na dwa punkty. Arged BMSlam Stal bardzo długo utrzymywała przewagę, ale kolejna "trójka" Greene’a sprawiła, że po 10 minutach był remis - po 25.

W drugiej kwarcie sopocianie nadal dotrzymywali kroku rywalom. Ostrowianie nie potrafili zbudować prowadzenia, które dawałoby im trochę spokoju. Nieźle radził sobie jednak Ivan Maras i to m.in. dzięki niemu ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywała po pierwszej połowie 53:49.

W kolejnej części gry rzut z dystansu Jonte Flowersa dał minimalną przewagę Treflowi. Mecz nadal był bardzo wyrównany i nawet mimo dobrej gry Ware’a goście nie potrafili uciec. Dzięki kolejnym "trójkom" Sasy Zagoraca i Damiana Jeszkego to gospodarze po 30 minutach byli lepsi - 70:65.

W ostatniej kwarcie zespół prowadzony przez trenera Marcina Stefańskiego wyszedł nawet na ośmiopunktowe prowadzenie. Arged BMSlam Stal goniła wynik i błyskawicznie doprowadziła do remisu po "trójce" Ware’a. Końcówka była niesamowicie wyrównana, ale to Amerykanin był gwiazdą. Trafiał rzuty wolne i dzięki niemu ostrowianie zwyciężyli 96:93.

Oprócz 34 punktów Ware zanotował trzy zbiórki i cztery asysty. Najskuteczniejszy w Treflu Greene zdobył 24 punkty i miał sześć asyst.

Trefl Sopot – Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 93:96 (25:25, 24:28, 21:12, 23:31).

Trefl Sopot: Phil Greene 24, Sasa Zagorac 23, Paweł Leończyk 10, Piotr Śmigielski 9, Jonte Flowers 8, Mlan Mlovanovic 8, Damian Jeszke 7, Łukasz Kolenda 2, Grzegorz Kulka 2.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Casper Ware 34, Ivan Maras 18, Mike Scott 11, Nemanja Jaramaz 7, Shawn King 7, Michał Nowakowski 5, Daniel Szymkiewicz 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Witalij Kowalenko 3, Mateusz Kostrzewski 1, Szymon Łukasiak 0.