Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby uznany za ogromną sensację. Do Amsterdamu przyjechała bowiem drużyna, która do końca będzie walczyła o utrzymanie w Eredivisie.

Już w pierwszej połowie gracze Ajaksu Amsterdam strzelili trzy gole. Rywale odpowiedzieli trafieniem Mounira El Hamdaouiego. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dołożyli kolejne trzy bramki. Między innymi hat-tricka skompletował Klaas-Jan Huntelaar. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy zmniejszyli rozmiary klęski w 89. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Ten Hag ma jednak powody do zmartwień. W 28. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił jeden z liderów Ajaksu Amsterdam Frenkie de Jong. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Gdyby miał pauzować, byłaby to ogromna strata, ponieważ już we wtorek Holendrzy zagrają rewanżowy mecz z Juventusem Turyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Ajax Amsterdam – Excelsior Rotterdam 6:2 (3:1)

Bramki: Huntelaar 10, 40, 65, Tadić 37, 60 (k), Dolberg 75 – El Hamdaoui 42, Fortes 89

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Donny van de Beek, Dusan Tadić (73. Joel Veltman), Frenkie de Jong (28. Jurge Ekkelenkamp) – Hakim Ziyech, Klaas-Jan Huntelaar (73. Kasper Dolberg), David Neres

Excelsior Rotterdam: Alessandro Damen – Siebe Horemans, Jurgen Mattheij, Thomas Oude Kotte, Herve Matthys – Jeffry Fortes, Jerdy Schouten, Ryan Koolwijk, Luigi Bruins (63. Mikael Anderson) – Dennis Eckert (46. Ali Messaoud), Mounir El Hamdaoui (87. Dogucan Haspolat)

Żółte kartki: Mazraoui, Ekkelenkamp – Fortes, Koolwijk, El Hamdaoui