Eredivisie: Osiem goli w meczu Ajaksu Amsterdam. Kontuzja De Jonga

Ajax Amsterdam nie zwalnia tempa. W sobotę wygrał czwarty ligowy mecz z rzędu, tym razem rozbijając u siebie Excelsior Rotterdam 6:2. Trener Erik ten Hag nie miał jednak wyłącznie powodów do radości...

Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby uznany za ogromną sensację. Do Amsterdamu przyjechała bowiem drużyna, która do końca będzie walczyła o utrzymanie w Eredivisie.

Już w pierwszej połowie gracze Ajaksu Amsterdam strzelili trzy gole. Rywale odpowiedzieli trafieniem Mounira El Hamdaouiego. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dołożyli kolejne trzy bramki. Między innymi hat-tricka skompletował Klaas-Jan Huntelaar. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy zmniejszyli rozmiary klęski w 89. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Ten Hag ma jednak powody do zmartwień. W 28. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił jeden z liderów Ajaksu Amsterdam Frenkie de Jong. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Gdyby miał pauzować, byłaby to ogromna strata, ponieważ już we wtorek Holendrzy zagrają rewanżowy mecz z Juventusem Turyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Ajax Amsterdam – Excelsior Rotterdam 6:2 (3:1)

Bramki: Huntelaar 10, 40, 65, Tadić 37, 60 (k), Dolberg 75 – El Hamdaoui 42, Fortes 89

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico – Donny van de Beek, Dusan Tadić (73. Joel Veltman), Frenkie de Jong (28. Jurge Ekkelenkamp) – Hakim Ziyech, Klaas-Jan Huntelaar (73. Kasper Dolberg), David Neres

Excelsior Rotterdam: Alessandro Damen – Siebe Horemans, Jurgen Mattheij, Thomas Oude Kotte, Herve Matthys – Jeffry Fortes, Jerdy Schouten, Ryan Koolwijk, Luigi Bruins (63. Mikael Anderson) – Dennis Eckert (46. Ali Messaoud), Mounir El Hamdaoui (87. Dogucan Haspolat)

Żółte kartki: Mazraoui, Ekkelenkamp – Fortes, Koolwijk, El Hamdaoui