Malinowski: Trzeba zagrać naprawdę dobrze, żeby nas złamać

Siatkówka

– Trzeba zagrać naprawdę dobrze, żeby nas złamać. Ten jeden set nie wystarczył. Podnieśliśmy się i zaczęliśmy grać dobrze, skutecznie na kontrze. ZAKSA miała problemy w przyjęciu z powodu naszej zagrywki – powiedział po wyjazdowym zwycięstwie nad ZAKSĄ Mateusz Malinowski z Aluron Virtu Warty Zawiercie.

– Byliśmy w formie meczowej, graliśmy ostatnimi czasy niezłą siatkówkę. ZAKSA miała swoją przerwę, nie widzieliśmy jej na parkietach. My, niesieni dobrą grą z ćwierćfinałów, dziś wygraliśmy. Cała drużyna wspięła się na szczyty swoich umiejętności. Nie daliśmy się złamać po pierwszym secie. ZAKSA trochę się wystrzelała, a do tego doszła nasza dobra zagrywka, odrzuciliśmy rywala od siatki i zafunkcjonował nasz blok, który był zazwyczaj słabszy... W środę zobaczymy się w Zawierciu i zobaczymy co się stanie – stwierdził atakujący zawiercian.   

 

W pierwszym meczu półfinału PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 22:25). Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a drugi mecz zostanie rozegrany w środę 17 kwietnia w Zawierciu.

 

Cała rozmowa Tomasza Swędrowskiego z Mateusza Malinowskiego w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze