ME w ciężarach: Triumf Tałachadze na zakończenie

Reprezentant gospodarzy Łasza Tałachadze wygrał rywalizację sztangistów w kategorii +109 kg, ostatnią konkurencję mistrzostw Europy w Batumi. Polacy w tej wadze nie startowali.

Tałachadze to trzykrotny mistrz świata i złoty medalista olimpijski z Rio de Janeiro w kat. +105 kg. Gruzin uzyskał w dwuboju 478 kg (218 w rwaniu i 260 w podrzucie). Tym samym poprawił własne rekordy świata w olimpijskiej kategorii +109 kg.

Drugie miejsce zajął jego rodak Irakli Turmanidze - 447 (206+241), a brąz wywalczył Ormianin Ruben Alesanjan - 440 (195+245).

Wcześniej w sobotę odbyła się rywalizacja kobiet w kat. +87 kg. Magdalena Karolak zajęła szóste, Aleksandra Mierzejewska - siódme miejsce, a zwyciężyła Rosjanka Tatiana Kaszyrina, ustanawiając rekord świata w dwuboju - 331 kg.

Biało-Czerwoni wracają z Gruzji z jednym medalem - złotym wywalczonym przez Joannę Łochowską w kat. 55 kg.