Terminarz rundy finałowej sezonu 2018/2019 Lotto Ekstraklasy

Piłka nożna
Terminarz rundy finałowej sezonu 2018/2019 Lotto Ekstraklasy
fot. Cyfrasport

Mecze lidera piłkarskiej ekstraklasy Lechii z trzecim Piastem oraz wicelidera Legii z czwartą Cracovią zapowiadają się najciekawiej w 31. kolejce, pierwszej w rundzie finałowej. Rywalizacja w grupie mistrzowskiej zacznie się 20 kwietnia, a w spadkowej - dwa dni później.

Po zakończonej w sobotę 30. kolejce drużyny utworzyły dwie ośmiozespołowe grupy (bez dzielenia punktów). Następnie rozegrają jeszcze po siedem meczów - po jednym z każdym z rywali.

 

Po cztery najlepsze zespoły grup mistrzowskiej i spadkowej (czyli z miejsc 1-4 oraz 9-12) grają w fazie finałowej cztery spotkania u siebie, a trzy na wyjeździe.

 

Sezon zakończy się 18-19 maja. Tak szybki termin wynika z zaplanowanych na przełom maja i czerwca w Polsce mistrzostw świata do lat 20.


Terminarz rundy finałowej Lotto Ekstraklasy:

 

 

31. kolejka - 20 i 22 kwietnia

 

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (sobota, godz. 15.30)


KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (sobota, 15.30)


Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (sobota, 18.00)


Legia Warszawa - Cracovia (sobota, 20.30)

 

Wisła Kraków - Wisła Płock (poniedziałek, 15.30)


Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (poniedziałek, 15.30)


Korona Kielce - Śląsk Wrocław (poniedziałek, 18.00)


Górnik Zabrze - Arka Gdynia (poniedziałek, 18.00)

 

 

32. kolejka - 23-25 kwietnia

 

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk


Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin


Lech Poznań - Legia Warszawa


Cracovia - Jagiellonia Białystok

 

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków


Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze


Wisła Płock - Korona Kielce


Arka Gdynia - Miedź Legnica

 

 

33. kolejka - 26-29 kwietnia

 

 

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa


Piast Gliwice - Cracovia


KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok


Pogoń Szczecin - Lech Poznań

 

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław


Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec


Miedź Legnica - Wisła Płock


Korona Kielce - Arka Gdynia

 

 

34. kolejka - 3-6 maja

 

 

Cracovia - Lechia Gdańsk


Legia Warszawa - Piast Gliwice


Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin


Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin

 

Górnik Zabrze - Wisła Kraków


Korona Kielce - Miedź Legnica


Wisła Płock - Arka Gdynia


Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław

 

 

35. kolejka - 10-12 maja

 

 

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin


Legia Warszawa - Pogoń Szczecin


Cracovia - Lech Poznań


Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

 

Wisła Kraków - Korona Kielce


Miedź Legnica - Górnik Zabrze


Śląsk Wrocław - Wisła Płock


Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec

 

 

36. kolejka - 14-15 maja

 

 

Lech Poznań - Lechia Gdańsk


Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa


KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia


Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

 

Arka Gdynia - Wisła Kraków


Miedź Legnica - Śląsk Wrocław


Górnik Zabrze - Wisła Płock


Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce

 

 

37. kolejka - 18-19 maja

 

 

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok


Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin


Piast Gliwice - Lech Poznań


Cracovia - Pogoń Szczecin

 

Wisła Kraków - Miedź Legnica


Korona Kielce - Górnik Zabrze


Śląsk Wrocław - Arka Gdynia


Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze