Wydarzeniem, na które wszyscy miłośnicy MMA zacierają ręce jest starcie o pas wagi lekkiej. Mistrz wagi lekkiej Max Holloway staje przed kolejnym wyzwaniem w karierze. 27-letni Hawajczyk chce podbić drugą dywizję, mierząc się z dobrze mu znanym Dustinem Poirierem. Będzie to bowiem rewanż za pojedynek sprzed siedmiu lat. Wówczas to "Diamond" był górą poddając przeciwnika duszeniem trójkątnym.

 

Po latach od tamtej walki Holloway i Poirier są w ścisłej czołówce niższych kategorii wagowych na świecie. Nic więcej dziwnego, że ich bezpośrednie zestawienie zapowiada się niezwykle pasjonująco. "Blessed" słynie z efektownych kombinacji kickbokserskich. Dwa lata starszy Poirier najprawdopodobniej dysponuje mocniejszym uderzeniem. Fani Poiriera liczą również na efektowne obalenia w jego wykonaniu. W płaszczyźnie parterowej 30-latek czuje się mocny, ale przewrócenie Hawajczyka z pewnością nie będzie łatwym zadaniem.

 

Rewanżową walkę Holloway'a z Poirierem poprzedzi pojedynek, w którym poznamy tymczasowego mistrza kategorii średniej. Mogący poszczycić się niebywale silnym uderzeniem Kelvin Gastelum podejmie w oktagonie Israela Adesanyi. 27-letniemu Amerykaninowi walkę z niepokonanym dotąd Nigeryjczykiem umożliwiły wygrane z Michaelem Bispingiem oraz Ronaldo "Jacare" Souza. Dla mierzącego 193 cm wzrostu Adesanyia walka z Gastelumem będzie prawdopodobnie najtrudniejszym testem w zawodowej karierze.

 

Karta główna (4.00/POLSAT SPORT)

 

Waga lekka: Max Holloway - Dustin Poirier
Waga średnia: Kelvin Gastelum - Israel Adesanya
Waga półciężka: Eryk Anders - Khalil Rountree Jr
Waga półśrednia: Alan Jouban - Dwight Grant
Waga półciężka: Ovince Saint Preux - Nikita Krylov

 

Karta wstępna:

 

Waga lekka: Jalin Turner - Matt Frevola
Waga musza: Wilson Reis - Alexandre Pantoja
Waga półśrednia: Max Griffin - Zelim Imadaev
Waga kogucia: Boston Salmon - Khalid Taha

 

Karta przedwstępna:

 

Waga półśrednia: Curtis Millender - Belal Muhammad
Waga kogucia: Montel Jackson - Andre Soukhamthath
Waga musza: Lauren Mueller - Poliana Botelho
Waga kogucia: Brandon Davis - Randy Costa

 

Transmisja od 4.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.