Dyrektor turnieju w Monte Carlo zachwycony Hurkaczem

Tenis

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo już w pierwszej rundzie. Z Chorwatem Borną Coricem Polak przegrał 4:6,7:5,5:7, pozostawiając po sobie doskonałe wrażenie. Dyrektor turnieju Zeljko Franulovic podkreślił, że Hurkacz zachwyca od dłuższego czasu. - On ma wszystko, by grać naprawdę wielki tenis - powiedział były reprezentant Jugosławii w rozmowie z komentatorem Polsatu Sport Tomaszem Tomaszewskim. Podkreślił też, że na losy pojedynku wpływ mógł mieć padający deszcz.

- O Hurkaczu mogę mówić w samych superlatywach. Byłem na korcie przed jego meczem z Coricem i  oserwowałem jak trenuje. Jest wysoki, ma imponujący serwis. To świetny tenisista, ale też bardzo miły i ułożony chłopak - komplementuje Polaka Franulovic.

 

- Dwa lata temu, może nawet w ubiegłym roku, niewiele osób wiedziało o istnieniu Huberta w tym świecie. Teraz to już postać, którą wszyscy znają. W Monte Carlo grał bez konieczności kwalifikowania się do turnieju głównego, a to oznacza, że jest w gronie najlepszych zawodników. Hubert to tenisista, który może się tylko rozwijać. Ma wszystko, by grać naprawdę wielki tenis - ocenia dyrektor turnieju rozgrywanego w Country Club.

 

- Przykro mi, że Hubert przegrał. Z drugiej strony cieszę się, że wygrał Borna Coric, bo to mój rodak. To także młody i perspektywiczny gracz. To był świetny mecz dwóch przedstawicieli nowej tenisowej generacji. Szkoda, że nie sprzyjała im aura. Gdyby grali dzisiaj, kto wie jak ten mecz by się potoczył - oznajmił. 

 

Transmisje meczów turnieju ATP 1000 w Monte Carlo na sportowych kanałach Polsatu.  

 

WYNIKI I TERMINARZ ATP W MONTE CARLO

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze