Totolotek Puchar Polski: Bilety na finał rozeszły się w Gdańsku błyskawicznie

Piłka nożna
Totolotek Puchar Polski: Bilety na finał rozeszły się w Gdańsku błyskawicznie
fot. Cyfrasport

Ogromnym zainteresowaniem kibiców Lechii cieszy się finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski. Przyznaną pulę sześciu tysięcy biletów sympatycy gdańskiej drużyny wykupili w 45 minut. 2 maja "Biało-zieloni" zagrają na PGE Narodowym w Warszawie z Jagiellonią Białystok.

- Jako Lechia nie sprzedawaliśmy wejściówek na finałowe spotkanie. Organizatorem dystrybucji było stowarzyszenie kibiców Lwy Północy, natomiast klub udostępnił system biletowy, który jest w takich sytuacjach sprawdzony. Sprzedaż miała być prowadzona do 22 kwietnia i zakładaliśmy, że we wtorek o 14 otworzymy kasy na Stadionie Energa Gdańsk. Takie potrzeby ani możliwości już nie ma, bo przyznana nam pula sześciu tysięcy biletów na tzw. miejsca dopingowe za jedną z bramek rozeszła się w poniedziałek błyskawicznie, w ciągu 45 minut” - powiedział rzecznik prasowy Lechii Patryk Siedliński.

 

Gdański klub zamierza wystąpić do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przyznanie dodatkowej transzy wejściówek.

 

- Chcemy, aby zostały zwolnione miejsca ze stref buforowych i bezpośrednio do sprzedaży dla kibiców naszego zespołu trafiły kolejne dwa tysiące biletów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy kibic Lechii, przez stronę +Łączy nas piłka+, wejściówkę na finałowe spotkanie sobie nabył. Wtedy zasiądzie jednak w innym sektorze trybun – dodał.

 

W tej edycji Pucharu Polski podopieczni trenera Piotra Stokowca wyeliminowali pięciu rywali, ale wszystkie spotkania rozegrali na wyjeździe. Gdańszczanie mają już w dorobku to trofeum. Wywalczyli je w 1983 roku jako trzecioligowiec (obecna druga liga) – w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim finale pokonali Piasta Gliwice 2:1.

 

Transmisja finału Totolotek Pucharu Polski na sportowych kanałach Polsatu.

 

WYNIKI TOTOLOTEK PUCHARU POLSKI

PAP,WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie