Liga Mistrzów: Tak piłkarze Ajaksu i Manchesteru wracali do żywych w 1/8 finału (WIDEO)

Mało brakowało, by Ajax i Manchester United w ogóle nie zagrały w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Obydwie drużyny przegrały w pierwszych meczach 1/8 finału przed własną publicznością, by w rewanżach zaszokować piłkarską Europę. Przypominamy, jak wyglądały rewanżowe spotkania Real - Ajax oraz PSG - Manchester United.

5 marca 2019 roku doszło do rewanżowego starcia Ajaksu z Realem Madryt na Santiago Bernabeu. Królewscy mieli po spotkaniu w Amsterdamie zaliczkę w postaci zwycięstwa 2:1. Ajax w rewanżu zaszokował jednak kibiców zmasowaną ofensywą. Już po pierwszej połowie było 2:0 dla gości z Holandii, a końcowy rezultat zatrzymał się przy stanie 4:1. Królewscy odpadli z Ligi Mistrzów, a Ajax zaliczył jeden z najbardziej efektownych comebacków w historii rozgrywek.

Dzień później w ślady amsterdamczyków poszli jednak ich koledzy po fachu z Manchesteru, którzy na wyjeździe musieli odrobić straty po porażce 0:2 z PSG na Old Trafford. Pewni siebie paryżanie już w 2. minucie stracili gola na 0:1. Później wydawało się, że mają kontrolę nad wydarzeniami na boisku, bowiem wyrównali na 1:1. Gol Lukaku z 30. minuty oraz trafienie Rashforda z doliczonego czasu gry dały jednak sensacyjny awans Czerwonym Diabłom.

We wtorek 16 kwietnia Manchester United musi znowu odrabiać straty, po tym jak przegrał z Barceloną u siebie 0:1. Lepiej wygląda sytuacja Ajaksu, który na Johan Cruyff Arena zremisował 1:1 z Juventusem. Obydwie drużyny faworytami na wyjazdach nie będą, ale na ich korzyść działać będzie fakt, że znają już smak sukcesu na obcym terenie.

Skróty rewanżowych spotkań Real - Ajax oraz PSG - Manchester United w załączonych materiałach wideo.

Transmisja rewanżu Juventus - Ajax we wtorek od godziny 20.15 w Polsacie Sport Premium 2. Komentują Bożydar Iwanow i Andrzej Niedzielan.

Transmisja rewanżu FC Barcelona - Manchester United we wtorek w Polsacie Sport Premium 1 o godz. 20:50. Komentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Początek przedmeczowego studia o godzinie 18.00 w Polsacie Sport Premium 1.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.