Kownacki zmierzy się z Joshuą? "Mam swój własny plan"

Sporty walki
Kownacki zmierzy się z Joshuą? "Mam swój własny plan"
fot. PAP

Po wpadce dopingowej Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO). Z Anglikiem na pewno nie zmierzy się Adam Kownacki (19-0, 15 KO).

Promotor Eddie Hearn, zajmujący się sprawami Joshuy, poinformował, ze otrzymał informację od VADA, że próbka Millera dała wynik pozytywny. To oznacza, że Amerykanin nie wystąpi na gali w Las Vegas, która odbędzie się 1 czerwca. Ma to być jego pierwszy występ w Stanach Zjednoczonych. W organizmie Millera wykryto zakazany endurobol, czyli środek wspomagający wzrost siły oraz wydolność.

 

Do walki pozostało tylko sześć tygodni, więc nie każdy byłby w stanie przyjąć potencjalną ofertę. Na pewno nie zrobi tego Kownacki.


- Mam swój własny plan. Zbyt mało czasu, żeby przygotować się na 1 czerwca - powiedział cytowany przez Przemka Garczarczyka.

 

 

Kownacki liczy na walkę o mistrzostwo świata, ale jest w stanie uzbroić się w cierpliwość. Do ringu wróci prawdopodobnie w lipcu tego roku. Możliwe, że zmierzy się z Chrisem Arreolą.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie