Rywal Adamka złapany na dopingu! Walka z Joshuą odwołana?

Sporty walki

Ostatni rywal Tomasza Adamka został złapany na stosowaniu dopingu! Wyniki testów Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) przeprowadzone przez agencję VADA przed walką z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) dały wynik pozytywny. Zaplanowany na 1 czerwca w Madison Square Garden pojedynek amerykański-brytyjski nie dojdzie do skutku.

"Otrzymaliśmy informację od VADA, że próbka Jarrella Millera z dnia 20 marca dała wynik pozytywny. Pracujemy ze wszystkimi stronami i niebawem podamy szczegóły. Anthony Joshua kontynuuje przygotowania do walki zaplanowanej na 1 czerwca" - napisał na Twitterze Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka i grupy pięściarskiej Matchroom.

 

W mediach pojawiła się informacja o tym, że w organizmie Amerykanina wykryto substancję GW1516, a więc środek wspomagający wzrost siły oraz wydolność.

 


Stawką pojedynku zaplanowanego na 1 czerwca miały być pasy IBO, IBF, WBA oraz WBO kategorii ciężkiej. Na razie o opinii publicznej nie zostały przekazane informacje dotyczące ewentualnego odwołania walki, ale taka decyzja wydaje się kwestią czasu.

 

Miller cały czas pozostaje pięściarzem niepokonanym. Amerykanin do tej pory stoczył 24 zawodowe pojedynki. Dwukrotnie mierzył się z polskimi pięściarzami - w 2017 roku pokonał Mariusza Wacha i w 2018 roku znokautował Tomasza Adamka.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Jarrella Millera z Tomaszem Adamkiem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze