Liga Mistrzów: Siedem goli w szalonym meczu w Manchesterze. Tottenham w półfinale!

Zwroty akcji, aż siedem goli i niesamowite emocje do końca meczu. Rewanżowe spotkanie Manchesteru City z Tottenhamem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zapowiadało się niezwykle ciekawie i każdy, kto oglądał ten mecz, z pewnością nie może czuć się rozczarowany. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:3, ale dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym starciu, to Tottenham awansował do półfinału Champions League.

Drużyna Pepa Guardioli w swoim stylu rozpoczęła to spotkanie, czyli od utrzymywania się przy piłce. Pierwszy poważny wypad pod bramkę Tottenhamu zakończył się golem dla gospodarzy. Raheem Sterling pokonał Hugo Llorisa, ale świętowanie kibiców mistrzów Anglii nie trwało zbyt długo. Dwa gole Sona dały bowiem prowadzenie Tottenhamowi i po 10 minutach goście sensacyjnie wygrywali 2:1.

Trafienia Koreańczyka podrażniły jednak podopiecznych hiszpańskiego trenera. W 11. minucie strzał Bernardo Silvy odbił się od nóg defensora gości, po czym wpadł do bramki i Manchester wrócił do gry. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, ale przewagę w posiadaniu piłki wciąż mieli gospodarze. W 21. minucie Obywatele wyprowadzili kolejny celny cios. Dośrodkowanie Kevina De Bruyne'a wykorzystał Sterling i ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. W drugiej części pierwszej połowy obie ekipy próbowały atakować, ale strzały De Bruyne'a czy Sona nie zakończyły się powodzeniem.

Na początku drugiej połowy Manchester City mógł wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak rzutu wolnego z bardzo dobrej pozycji nie wykorzystał De Bruyne. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Sterling, ale on także nie potrafił pokonać Llorisa. Gospodarze raz po raz znajdowali się w okolicach pola karnego rywali i gol na 4:2 wydawał się być kwestią czasu. W 59. minucie stało się to, co wisiało w powietrzu od dłuższego czasu. Sergio Aguero wykorzystał świetne podanie De Bruyne'a i pokonał Llorisa. Obywatele w tym momencie byli w półfinale.

Kiedy wydawało się, że Manchester City spokojnie dowiezie korzystny wynik do końca, Tottenham strzelił gola z rzutu rożnego za sprawą Fernando Llorente. Sędzia skorzystał w tej sytuacji z systemu VAR, gdyż wydawało się, że Hiszpan zagrał piłkę ręką. Ostatecznie trafienie zostało uznane i kibice Obywateli byli w szoku! VAR był w użyciu też w jednej z ostatnich akcji meczu, kiedy to Sterling strzelił gola na 5:3. Jak pokazały powtórki, podający mu Aguero znajdował się na spalonym i arbiter anulował trafienie Anglika. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Manchesteru City i Tottenham dzięki bramkom na wyjeździe awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Ajaksem.

Manchester City – Tottenham Hotspur 4:3 (3:2)

Bramki: Sterling 4, 21, B. Silva 11, Aguero 59 – Son 7, 10, Llorente 73

Manchester City: Ederson – Kyle Walker, Vincent Kompany, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy (84. Leroy Sane) – Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan, David Silva (63. Fernandinho) – Raheem Sterling, Sergio Aguero, Bernardo Silva.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris – Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose (90+1. Davinson Sanchez) – Moussa Sissoko (41. Fernando Llorente), Victor Wanyama – Dele Alli, Christian Eriksen, Lucas Moura (82. Ben Davies) – Heung-min Son.

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Tottenham Hotspur

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec. Tottenham w półfinale Ligi Mistrzów!

Rzut rożny dla Tottenhamu. Doliczony czas gry już za nami!

Nie ma gola! Aguero na spalonym!

VAR! Aguero prawdopodobnie był na spalonym!

Gooooooooooooooool! Sterling!

Sędzia dolicza pięć minut!

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Davinson Sanchez w miejsce Danny'ego Rose'a.

Lloris pewnie łapie dośrodkowanie Walkera.

Ależ było blisko. Gundogan lewą nogą tuż nad bramką!

Eriksen próbował zaskoczyć Edersona z daleka, ale bez powodzenia.

Leroy Sane zmienia Benjamina Mendy'ego. Ofensywnie!

Lucas Moura schodzi, a w jego miejsce na murawie melduje się Ben Davies.

Mocne uderzenie Gundogana, ale wysoko nad bramką.

Strzał Bernardo Silvy zablokowany i korner dla Manchesteru.

Żółta kartka dla Wanyamy.

Bramka uznana! Tottenham na tę chwilę jest w półfinale Ligi Mistrzów!

Będzie VAR. Wydaje się, że Llorente mógł zagrać piłkę ręką.

Gol dla Tottenhamu!

Niepewnie Ederson i jeszcze jeden korner dla gości.

Rzut rożny dla Tottenhamu po uderzeniu Sona.

Centrę pewnie wyłapuje Lloris i przy piłce Tottenham.

Faulowany Aguero i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

Tottenham bez pomysłu. Piłkarze Manchesteru City kontrolują grę.

Znowu Manchester City w polu karnym Tottenhamu, ale Trippier wybija piłkę!

Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Fernandinho wchodzi w miejsce Davida Silvy.

Sergio Aguero wykorzystał świetne podanie De Bruyne'a i mocnym strzałem pokonał Llorisa!

Goooooool! Manchester City strzela na 4:2!

Groźny strzał Llorente, ale broni Ederson!

David Silva strzelał głową, ale wysoko ponad bramką.

10 minut drugiej połowy zdecydowanie pod dyktando Manchesteru City.

Po raz kolejny skutecznie Lloris! Strzelał De Bruyne, ale kapitan Tottenhamu sparował jego uderzenie na rzut rożny.

Rzut rożny dla Manchesteru City, ale piłkę po chwili przejmują goście.

Lepiej rozpoczęli tę część gry gospodarze. Raz po raz znajdują się w okolicach pola karnego przeciwników.

Ależ było blisko! Manchester City mógł strzelić gola na 4:2, ale świetnie broni bramkarz Tottenhamu!

Belg uderza niecelnie i od bramki Lloris.

De Bruyne faulowany i będzie groźny rzut wolny dla podopiecznych Pepa Guardioli.

Zaczynamy drugą część gry. Oby była równie emocjonująca, co pierwsza!

Przerwa. Uff, co za emocje!

Z rzutu wolnego dośrodkowywał De Bruyne, ale piłkę wybili goście.

De Bruyne strzelał w światło bramki, ale spokojnie interweniował golkiper Tottenhamu.

Walker próbował uderzenia z dystansu, ale został zablokowany.

Groźnie w polu karnym Manchesteru City! Son strzelał lewą nogą i piłka poszybowała tuż obok bramki Edersona.

Zmiana w drużynie Tottenhamu. Kontuzjowanego Sissoko zmienia Llorente.

Niedokładne rozegranie rzutu rożnego i od bramki zacznie Lloris.

Problemy ze zdrowiem ma Sissoko. Wygląda na to, że pomocnik Tottenhamu nie będzie w stanie kontynuować gry.

Strzał Aguero i rzut rożny dla Manchesteru City.

Manchester City buduje atak pozycyjny.

Faulowany Rose i Tottenham ma szansę na uspokojenie gry.

Niecelny strzał Bernardo Silvy, ale piłka nadal w posiadaniu gospodarzy.

Kwadrans do końca pierwszej połowy. City w ataku!

Indywidualną akcję Sona powstrzymuje Kompany, ale goście ponownie przejmują piłkę.

Szybkie rozegranie rzutu wolnego, De Bruyne dośrodkowuje w pole karne i Sterling lewą nogą pokonuje Llorisa.

Szaleństwo! Sterling strzela gola na 3:2!

Próba Erkisena z dystansu, ale daleko od celu.

Niecelny strzał z rzutu wolnego Davida Silvy.

Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale póki co nie stwarzają sobie kolejnych sytuacji.

W tej chwili Manchester City potrzebuje dwóch goli do awansu.

Remis! Strzał Bernardo Silvy odbija się od nóg defensora Tottenhamu i gospodarze wracają do gry!

Znowu Son! Tottenham na prowadzeniu!

Pierwszy ofensywny wypad Kogutów i Koreańczyk wykorzystuje niefortunną interwencję defensora gospodarzy. Remis!

Co się dzieje! Son doprowadza do wyrównania!

Anglik w swoim stylu zszedł z lewej strony do środka i strzałem po dłuższym słupku pokonał golkipera gości.

Idealny początek Manchesteru City. Sterling precyzyjnym uderzeniem pokonuje Llorisa!

Nietypowa sytuacja na początku meczu. Konieczna jest... wymiana piłki.

Zaczynamy!

Son skuteczny na rozgrzewce!

Kwadrans do rozpoczęcia meczu. Która z angielskich drużyn awansuje do półfinału?

Trwa rozgrzewka!

Szatnia gospodarzy czeka na bohaterów dzisiejszego spotkania.

Poznaliśmy też skład Tottenhamu. Koguty muszą sobie radzić bez najlepszego strzelca Harry'ego Kane'a.

Piłkarze Tottenhamu pojawili się już na stadionie.

Pep Guardiola odsłonił karty. Takim składem Manchester City powalczy o awans do półfinału Ligi Mistrzów:

Awaryjne lądowanie Wichniarka. Mam nadzieję, że technicy są tak dobrzy, jak ci z Ajaksu

Artur Wichniarek z problemami podróżuje do Neapolu na czwartkowy mecz Ligi Europy pomiędzy Napoli i Arsenalem. Mimo to komentator Polsatu Sport znalazł chwilę, żeby wytypować zwycięzców ostatnich dwumeczów w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Tottenham - Manchester City 1:0. Gol Sona! Piłka nie opuściła boiska

▶️ W taki sposób Son zapewnił wygraną Tottenhamowi w pierwszym meczu tych drużyn. Kto wygra w rewanżu?

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem. Początek spotkania o godzinie 21:00.